עופר חזר לראות - גם את בתו הקטנה

עופר נחום היה יכול להירפא כבר לפני 5 שנים ממחלת העיניים הקשה שגרמה לו להתעוור, אבל מחסור בתרומות עיכב את השתלת הקרנית לה הזדקק. לבסוף נמצא התורם, עופר קיבל את מאור עיניו בחזרה וזכה לראות לראשונה את בתו

איך הייתם מרגישים לו הייתם זוכים בראייתכם אחרי חמש שנים? לעופר נחום בן ה-42 זה קרה הבוקר אחרי שנים ארוכות של עיוורון. עופר בן ה-42 סובל כבר עשר שנים ממחלה שעיוותה את הקרנית בעיניו, ועד היום הוא התהלך עם מקל או עם כלב נחייה. בזכות השתלת קרנית שקיבל מאדם שנפטר לפני כמה ימים - עופר זכה בחיים חדשים.

"היום בבוקר משכו לי את החבושת - ויהי אור!", תיאר עופר את ההרגשה אחרי הניתוח שהביא עמו את השינוי הדרמטי. "חיים חדשים לגמרי, מרגיש שנולדתי מחדש. אני לא יודע מי היה התורם אבל הוא הציל חיים".

מלבד הדברים שאותם זכה עופר לראות לפני הניתוח, היה דבר אחד שלו ציפה במיוחד: שעות לאחר שקיבל את מאור עיניו הוא זכה לראות לראשונה את בתו הקטנה. "אם הייתה מודעות גבוהה יותר לתרומת איברים, הייתה נחסכת ממנו ההמתנה הארוכה", אמרה ד"ר אירית בכר, מומחית להשתלות קרנית בבית החולים בלינסון.

במדינת ישראל קיימים כ-1,500 חולים שזקוקים לתרומות איברים. הסטטיסטיקה צופה שכמאה מהחולים האלה ימותו במהלך ההמתנה, היתר ימתינו למזלם הטוב. במקרה של עופר - זה לקח חמש שנים.