חיפה: נערה בת 16 עישנה נרגילה - ואיבדה הכרתה

במשך שעות ארוכות עישנה נערה בת 16 נרגילה עם חבריה בחוף הים. רבע מתאי ההמוגלובין שבדמה הוצפו בפחמן חד-חמצני והיא איבדה את הכרתה. חבריה הזעיקו את כוחות ההצלה והיא הובהלה לבית החולים רמב"ם, כשהיא סובלת מהרעלת פחמן חד-חמצני. לאחר שהוכנסה לתא לחץ מצבה התייצב ולא נשקפת סכנה לחייה

עישון ממושך של נרגילה מסוכן לבריאות. אילוסטרציה (חדשות 2)

הנרגילה הפכה כבר מזמן לכלי עישון פופולרי בקרב נערים נערות ברחבי הארץ, המאמינים כי היא לא מסוכנת כמו סיגריות, למשל. אך חבורת הצעירים שעישנה להנאתה נרגילה במשך שעות בחוף הים למדה על סכנותיה בדרך הקשה.

נערה בת 16 הובהלה היום מחוסרת הכרה לבית החולים רמב"ם שבחיפה, לאחר שהיא וחבריה עישנו נרגילה במשך שעות ארוכות בחוף הים.

רבע מתאי ההמוגלובין היו מלאים בעשן

ד"ר איתי שביט, מנהל חדר המיון לילדים בבית החולים רמב"ם שטיפל בנערה עם הגעתה לבית החולים, הסביר היום בשיחה עם חדשות 2 כי בעקבות העישון הממושך, הנערה סובלת מהרעלת פחמן חד-חמצני. היא הגיעה לבית החולים כשבדמה היה 25% פחמן חד חמצני. המשמעות: רבע מתאי ההמוגלובין שלה היו מלאים בעשן, מה שגרם לאיבוד הכרתה.

"כשמעשנים יותר מדי ומהר מדי נרגילה מגיעים להרעלת עשן, כמו כבאים השואפים את העשן שנכנס למחזור הדם", הסביר ד"ר שביט. "באופן עקרוני, גם עישון סיגריות יכול לגרום למצב הזה אך הסכנה האמיתית נמצאת בעישון נרגילה", הוא הוסיף.

כעת הצעירה הועברה לתא לחץ בבית החולים, על מנת להעלות שוב את רמות החמצן בדמה. מצבה יציב ואין סכנה לחייה או סכנה לפגיעה בטווח הארוך, והיא צפויה להשתחרר מבית החולים בימים הקרובים.