עמית קדוש הקטנה מחלימה מסרטן ומגשימה חלום

כבר שנתיים שעמית קדוש נאבקת במחלת הסרטן. אחרי חודשים בהם הייתה מבודדת בגלל הטיפולים, הגשימה הילדה האמיצה את חלומה ונסעה עם משפחתה לדיסנילנד - שם פגשה את הדמות האהובה עליה – דונלד-דאק. בעוד כחודשיים היא תדע אם היא יכולה לחזור לארץ, שם ממתינים לה בני המשפחה והחברים המתגעגעים

עד לפני חודש היה אסור לעמית קדוש לצאת למקומות הומי אדם. אחרי שנתיים של מאבק במחלת הסרטן, היא סוף סוף הגשימה חלום והגיעה יחד עם משפחתה לשבוע שלם בדיסנילנד.

לפני שנה וחצי התגלה בגופה של עמית סרטן אגרסיבי שהצריך השתלת מח עצם דחופה. היה נדמה אז שמדינה שלמה התגייסה למענה של עמית וכמות שיא של תורמים התייצבו כדי לתת דגימות מח עצם. אבל אף אחת מהתרומות לא התאימה לסוג הדם של עמית, והיא ומשפחתה נאלצו לפנות למרכז רפואי בארצות הברית המתמחה בהשתלות מח עצם מסובכות. 

באוגוסט האחרון עברה עמית את ההשתלה שאילצה אותה לשהות בבידוד. היא לא יצאה מהבית חוץ מהפעמים שבהן עברה בדיקות בבית החולים. כבר מספר פעמים היא הייתה אמורה לנסוע לדיסנילנד אבל הנסיעה נדחתה ברגע האחרון. גם בפעם הזו הרופאים לא היו בטוחים אם עמית הקטנה תוכל לעמוד במאמץ, אך לפני שבוע עמית הגשימה סוף סוף את משאלת ליבה, ופגשה את הדמות האהובה עליה: דונאלד-דאק.

בחודש אוגוסט תציין עמית שנה מאז ההשתלה. במלאת שנה לטיפול הרופאים יבצעו בדיקה אחרונה שתקבע אם תוכל לחזור לארץ. הוריה של עמית אופטימיים. למרות שיצאה מהבית והגשימה חלום, עמית מתוודה על הדברים שהכי חסרים לה בעקבות המחלה. "כשאהיה בארץ אני ועומר נחזור לבית הספר שהיינו בו", מספרת עמית הקטנה. "החברים, המשפחה, זה מה שעדיין הכי חסר לי".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק