הלוויתן ה"ישראלי" משגע את ספרד

הלוויתן שנצפה בחודש שעבר מול חופי הרצליה וגרם להתרגשות גדולה, נצפה בימים האחרונים מול חופי ברצלונה. בעקבות הגעתו לספרד, דיווחו ביולוגים ימיים מספרד על מיקומו לחבריהם בישראל, וביקשו מהם פרטים רבים ככל האפשר אודות היונק המלהיב. זאת הפעם הראשונה שלוויתן נצפה במערב הים התיכון

מסע מחוף לחוף: אחרי שהלהיב את הישראלים בביקור שערך סמוך לחופי ישראל, הלוויתן הפך לאטרקציה גם בחופי ספרד.  

הלוויתן, שאורכו כ-15 מטרים נצפה לפני כחודש בחופי הרצליה, כשהוא שוחה במרחק של כקילומטר מחוף הים. במרכז לחקר והצלה ימיים (מחמל"י) שעקבו אחר הלוויתן שוחה עד לחופי יפו, ציינו כי מדובר במאורע חריג ונדיר.

לאחר שעשה עלייה לישראל, החליט הלוויתן לערוך ביקור גם מול חופי ברצלונה. בעקבות הגעתו לספרד, דיווחו ביולוגים ימיים מספרד על מיקומו לחבריהם בישראל, וביקשו מהם פרטים רבים ככל האפשר אודותיו. זאת הפעם הראשונה שלוויתן נצפה במערב הים התיכון.

לפני כחודש ערך היונק הימי ביקור פתע בישראל. אנשים שהפליגו ביאכטה של מועדון היאכטות "שיא גל" נדהמו לראות את היונק הימי שוחה לידם, ודיווחו על כך ליאכטה אחרת שערכה לא הרחק משם סקר דולפינים עם חמל"י. "בזמן שחיפשנו דולפינים, קיבלנו שיחת טלפון מיאכטה אחרת שהייתה מערבית לגעש במרחק קילומטר וחצי מהחוף ועל ידה היה לוויתן", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ד"ר אביעד שיינין, יו"ר מחמל"י.

אירוע חריג ונדיר

ד"ר שיינין וחברי הצוות שהיו עימו התקדמו במהירות לכיוון ממנו נצפה הלוויתן. תחילה חשבו במרכז שמדובר בלוויתן ראשתן, שמוכר כמובי דיק המפורסם, אך בהמשך התגלה שבעצם מדובר בסוג אחר ונדיר של לוויתנים.

עוד מספר יו"ר חמל"י כי מדובר בלוויתן בוגר, באורך של בין 12 ל-15 מטרים. לדברי ד"ר שיניין זה חריג לראות יונק ימי מסוג זה שוחה כל כך קרוב לחוף. "זה מחזה נדיר והיה מאוד מרגש לצפות בו", הוא סיפר בהתלהבות.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק