בקרוב: ישראל תחל לייבא מריחואנה מהולנד ובריטניה

ישראל עשויה לחנוך בקרוב ענף ייבוא חדש – מריחואנה. מדובר במריחואנה לצרכים רפואיים בלבד, שהייבוא שלה יבוא על חשבון המגדלים הישראלים, שכבר זועמים. אבל במשרד הבריאות מאמינים שבדרך הזו יצליחו להקשות על סוחרי הסמים להשיג את הסם בקלות

מה שנחשב משכך כאבים עבור חולים מסוימים - הוא סם בלתי חוקי ויקר עבור רבים אחרים: בישראל קיימות היום שבע חוות לגידול מריחואנה רפואית, שמספקות את הסם כתרופה ל-3,000 חולים בעלי רישיון מיוחד. הערב אנחנו מפרסמים לראשונה כי ייתכן שמשרד הבריאות יסגור את החוות הללו, ובמקום לגדל את הצמח בישראל, יעברו לייבא מריחואנה מהולנד ובריטניה.

"אנחנו שוקלים את כל האפשרויות, בין השאר גם לייבא את המריחואנה מארץ אחרת, ואז יש לנו ספק אחד ונהלי הפיקוח קלים יותר ונוחים יותר", אומרים במשרד הבריאות. בשל העובדה שגם בישראל וגם במצרים מהדקים הפיקוח על הברחות המריחואנה בגבול, במשטרה חוששים כי גורמים עברייניים יגבירו את ניסיונם בהשגתו - במטרה למכור לכל המרבה במחיר.

מגדלי המריחואנה החוקית ממשיכים להדגיש כי כל תהליך ההכנה וההפקה של הסם מפוקח ומאובטח היטב. אלו טוענים, כי ייבוא מחו"ל של הסם, ייפגע בפרנסתם של כ-100 משפחות בישראל, וגם בחולים עצמם. במשרד הבריאות מבטיחים שייבוא בחו"ל יתבצע אך ורק אם יתאפשר במחירים סבירים, המגדלים טוענים כי אין שום סיבה לפגוע בענף לגיטימי, חוקי ומוסרי.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק