כך מגשימים נס לילד חולה סרטן

איך אפשר לשמח ילד קטן שחולה במחלה קשה כמו סרטן? לשמח אדם חולה שאיבד כל יכולת תנועה או תקשורת עם הסביבה? יש אנשים טובים שמנסים לעשות את זה: להגשים משאלות. אז תשכחו מסופרמן וספיידרמן - על אלקטרון בוי שמעתם?

אריק מרטין, נער בן 13 שחלה במחלת הסרטן, ביקש מעמותת 'בקש משאלה' בקשה מקורית במיוחד: להיות גיבור-על ולעזור לאנשים. אך גם הוא לא האמין עד כמה גדולה תהיה ההתגייסות וכי העיר סיאטל כולה תכיר בו כ"אלקטרון בוי".

המשטרה פינתה במיוחד עבורו את הצירים המרכזיים בעיר, ומאות אופנועים ושוטרים ליוו את השיירה בה נסע כדי שחלילה לא יתעכב. כל אלו היו חלק מהפקת ענק, לא של הוליווד אלא של סיאטל, שהתגייסה כולה למען מרטין.

שלושה שבועות אחרי, כשאלקטרון בוי הוא כבר כוכב בינלאומי, סיפר הנער הצעיר כי היו לו בערך שלושה שבועות בלי בעיות בריאות קשות אחרי המופע המרגש. וכי הוא היה מאושר באותם רגעים, ממש ברקיע השביעי.

מנסים להעניק לילדים קסם

גם בישראל קיימים ארגונים רבים אשר מנסים לשמח ולעודד ילדים חולים. ברקת, ילדה בת 10, חולה במחלת הסרטן. היא כבר עברה חמישה ניתוחים קשים, שעוד במהלכם ידעה שתהיה ספרית כשתגדל.

כשחלתה במחלה ביקשה מעמותת 'משאלת לב', הסניף הישראלי של 'בקש משאלה', טעימה קטנה מהחלום. "לא ציפיתי אפילו לרבע מזה, לא ציפיתי אפילו לקבל מתנה אחת", היא מתוודה. הם ארגנו בשבילה הכשרה מזורזת והפקת אופנה שלמה. "טוב זה לא מילה. תראו את התמונות בעצמכם ואז תבינו מה אני אומרת", מספרת ברקת.

חי מלכי, ילד בן שמונה שחלה בסרטן, תמיד חלם להיות שוטר אמיץ. עמותת 'עזר מציון' פנתה למשטרת ישראל, ששמחה לגייס אותו לשורותיה. יחידת הכלבנים חיכתה לפקודתו, פרשים עמדו לרשותו, הוא אפילו זכה לאמצעים ששוטרים אחרים בדרך כלל רק חולמים עליהם. בסוף היום הוא קודם והפך קצין בכיר.

דניס בראון, נשיאת 'משאלת לב', מספרת כי "המשאלה נותנת לילדים את הכוח להמשיך הלאה בזמנים הכי קשים שהם עוברים עם המחלה". לדבריה, בזמן שהרופאים נותנים תרופות, בעמותה מנסים להעניק לילדים קסם וניסים.