זהירות: מכת מדוזות בחופי ישראל

רק מספר שבועות חלפו מאז פתיחת עונת הרחצה, בהם יכלנו לרחוץ בים ללא הפרעה - והנה הן חזרו כדי להזכיר לנו מי באמת שולט במי הים. אלפי מדוזות הגיעו לישראל ונשטפו אל החופים כשהן גדולות ומאיימות מתמיד. אז באיזה חוף נמצא ריכוז המדוזות הגבוה ביותר?

הנה הסימן האמיתי לכך שהקיץ כבר כאן: רק שבועות ספורים לאחר הפתיחה הרשמית של עונת הרחצה, החליטו המדוזות להגיע ל"ביקור" בישראל. כבר בסוף השבוע יכלו הרוחצים לראות מאות מדוזות נשטפות אל החוף וצורבות את עורו של כל מי שרצה להיכנס למים.

אלי אגדיש ממרכז ההצלה בבת ים, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי השנה המדוזות שנראו הן גדולות במיוחד. "מדובר בניצנים של ההתחלה", מסביר אגדיש, "המצילים דיווחו על מדוזות גדולות מאוד שנצפו באזור החוף, מדובר ככל הנראה בהתחלת העונה שלהן".

במרכז המידע הימי הלאומי אומרים כי המדוזות שמגיעות לחופינו הן מזן ה'חוטית הנודדת' ואורכן יכול להגיע עד ל-40 סנטימטרים. במהלך הימים האחרונים הן נצפו במספר חופים בארץ במתחמי הרחצה וחלקן אף נשטפו אל החוף, כשהמקום בו לרוב נרשם הריכוז הגבוה ביותר של החוטית - הוא נמל חיפה.

ניאלץ להמתין בסבלנות לפחות עוד מספר שבועות לכל הפחות עד שנוכל להיכנס ללא חשש למי הים. אבל עד אז חשוב לדעת כי הצריבות של המדוזות נגרמות ממגע עם זרועותיה, וכי ברוב המקרים הכוויות שנוצרות על העור נעלמות תוך מספר שעות.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק