ביה"ח שיבא: 5 יולדות נדבקו בחיידק טורף

חשש להתפרצות חיידק טורף בביה"ח שיבא בתל השומר: 5 נשים ששהו במחלקת יולדות נדבקו בחיידק טורף מסוג סטרפטוקוק A. אחת מהן אושפזה בבידוד ומצבה מוגדר קשה אך יציב. החשש הוא שעובד ביה"ח גרם להדבקה. ביה"ח: העובד טופל בבידוד ואינו מהווה יותר סכנה

5 יולדות נדבקו במחלקה אחת (חדשות 2)

יולדת בשנות ה-30 לחייה אושפזה הערב במצב קשה לאחר שנדבקה בחיידק טורף מסוג סטרפטוקוק A. ארבע נשים נוספות נדבקו בשבועות האחרונים לאחר ששהו במחלקת יולדות בבית החולים, אך הן טופלו באנטיביוטיקה שוחררו לביתן.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים בפייסבוק מחדשות 2?

לאחר ריבוי המקרים נבדק החשש שעובד בית החולים הוא שגרם להתפשטות הנגיף המסוכן. "אותו עובד שלגביו נבדק החשד, נמצא כעת בבידוד וכבר לא בא במגע עם יתר החולים", נמסר מבית החולים. "כמקובל, הועבר דיווח למשרד הבריאות שקיבל את ממצאי החקירה האפידמיולוגית של בית החולים".

"אותה יולדת אושפזה גם היא בבידוד ומצבה מוגדר קשה אך יציב", הוסיפו גורמים בבית החולים. "מקרים כאלה עלולים לקרות מדי תקופה במחלקות של יולדות, ובית החולים עושה הכל כדי למנוע את התופעה. בכל מקרה, להערכתנו איש הצוות אותר, בודד, והוא מקבל טיפול ואיננו ולכן סכנת התפרצות נבלמה לחלוטין".

החיידק סטרפטוקוקוס מסוג A יכול לגרום למגוון רחב של מצבים רפואיים, החל בנשאות ללא כל סימפטומים, וכלה במחלה נמקית קטלנית, ואז הוא קרוי החיידק הטורף. ברוב המקרים, הידבקות בסטרפטוקוק מתבטאת בדלקת גרון. רוב החולים מחלימים מדלקת הגרון גם ללא טיפול אנטיביוטי, אך אז הם חשופים לסיבוכים מאוחרים, שכוללים מחלת מפרקים ומחלת כליות.