בקרוב: גם גברים יוכלו ליטול גלולות נגד הריון

הסוף לקונדומים? פיתוח ישראלי חדש שנערך באוניברסיטת בר אילן יוכל להפוך את הגברים בקרוב לעקרים מינית - בנטילת גלולה, ממש כמו הנשים. נוטל הגלולה יוכל לתזמן כרצונו מתי יהיה עקר, על פי מידת המינון ומספר הפעמים שיבלע אותה

בעוד שבעולם מציינים 50 שנה לגלולות למניעת הריון, מבשרים לראשונה מדענים ישראלים על מהפכה קטנה לא פחות: בימים אלו מפותחת גלולה למניעת הריון - לגברים, ואף הוגשה כבר בקשה לפטנט עולמי.

הפיתוח, שבניסוייו כבר הושגו תוצאות טובות מאוד, נערך באוניברסיטת בר אילן. אמצעי המניעה לגברים, בצורת גלולה לבליעה, יאפשר למשתמש לתזמן כרצונו מתי יהיה עקר, על פי מידת המינון ומספר הפעמים שיבלע אותה.

"יהיה טוב גם לכלבים וחתולים"

גם כלבים וחתולים יוכלו להשתמש (חדשות 2)
בשלב זה בוצעו ניסויים בחולדות, שם הושגה עקרות למשך חודש. כשיחל שלב הניסוי בבני אדם בעוד כשנה, מינון מסוים של החומר הפעיל בגלולה יחייב לצרוך אותה פעמיים לפני שהגבר יהפוך לעקר באופן מיני. כאשר תסתיים התקופה והגבר יחדל לקחת את הגלולה מכל סיבה שהיא, הוא יחזור להיות פורה כרגיל.

בשלב הניסויים לא נחזו שום תופעות לוואי. בעיתון "מעריב" פורסם הבוקר ראיון עם ראש צוות המחקר, פרופסור חיים ברייטברט, במהלכו הדגיש כי "החומר הפעיל בגלולה יהיה טוב גם לעיקור בעלי חיים כמו כלב או חתול, ללא טיפול חודרני".