חידוש ישראלי יסייע לאבחון מוקדם של סרטן השד

עבודות שנעשו בשנים האחרונות מראות כי שימוש מוקדם בבדיקת MRI מאפשר סיכוי טוב יותר לגלות גידולים בעלי ריכוז גבוה יותר של המחלה. למרות עגמת הנפש של האישה החולה מכריתת השד, מבטיחים הפלסטיקאים כי ניתן, ברוב המקרים, לשחזרו באופן כמעט מלא

חידוש מדעי ישראלי, מבית היוצר של בית החולים שיבא תל השומר וגורמים נוספים, יסייע לנו בקרוב לאבחן מוקדם יותר את מחלת סרטן השד. עבודות שנעשו בשנים האחרונות מראות כי שימוש מוקדם בבדיקת MRI מאפשר סיכוי טוב יותר לגלות גידולים בעלי ריכוז גבוה יותר של המחלה.

"כשלא עורכים את הבדיקה המקיפה, עלולים להחמיץ גרורות נוספות", אומר היום ד"ר אייל וינקלר, סגן מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים שיבא. "בדיקת ה-MRI גם ובעיקר בקרב נשים צעירות יותר, יכולה לגלות יותר מחלות באזורים שונים של השד מעבר למה שרואים בבדיקות הישנות", הוא מוסיף.

"המסר העקרי שלנו הוא כי למרות עגמת הנפש של האישה החולה מכריתת השד, אנחנו, הפלסטיקאים, יכולים לשחזר באופן מלא את החלק הכרות", מבטיח ד"ר וינקלר. "מדובר ב'שחזור מיידי' שמתבצע בהרבה בתי חולים בישראל, בשיטות המודרניות ביותר שבהן הנשים יכולות לעבור כריתה ולצאת עם שד ברמת דיוק רבה מאוד לשד השני ולעבור במקביל גם את הטיפול במחלה וגם את השחזור".