מחקר: נשים יפות מזיקות לבריאות

בחורה יפה עשויה להביא למחלות לב בגברים - כך מעלה מחקר חדש שנערך באוניברסיטה בספרד. מתברר, כך לפי המחקר, כי כשגבר נחשף לאישה יפה, עולה רמתו של "הורמון המתח", קורטיזול, מה שמעלה את הסיכוי לחלות במחלות לב. מלכת היופי לא באה בחשבון

תזהרו על הלב. נשים מושכות (רויטרס)

אלף נשיקות לך אהובתי - והתקף לב אחד: מחקר חדש מזהיר כי משיכה מיידית וחזקה של גברים לאישה יכולה אמנם לעורר השראה לסצינה רומנטית בסרט, אך עלולה גם לסכן את בריאותם.

על פי מדענים באוניברסיטת ולנסיה בספרד, מפגש עם יפהפייה מושכת מעלה את רמות הקורטיזול, הורמון "המתח" בגוף הזכרים, במיוחד אם הם מאמינים כי היא "לא בליגה שלהם". לקורטיזול אמנם יש השפעה חיובית על הגוף והוא מסייע לתפקד במצבי לחץ, אך במינון גבוה נמצא כי הההורמון מעלה את הסיכון למחלות לב, סכרת ואפילו לאימפוטנציה.

במסגרת המחקר, שעליו קיבלו הסטודנטים סכום של כ-70 שקלים, ונערך לאחר שאלה חתמו על התחייבות להימנע מצריכת אלכוהול למשך 24 שעות, הוכנסו הסטודנטים בצמדים לחדר מבודד ושם ניתן להם תשבץ סודוקו. לאחר שסיימו לפתור את התשבץ, הוכנסה לחדרם אישה הנחשבת מושכת ואטרקטיבית.

התוצאות היו חד משמעיות, ומצאו כי רמת הקורטיזול של שני גברים נותרה יציבה כאשר שהו אחד בחברתו של השני. עם זאת, כאשר הם הוכנסו לחדר עם בחורה מושכת רמת הקורטיזול שלהם זינקה בתוך חמש דקות. "המחקר הוכיח שקשר בין אישי בין גבר לבין אישה יכול להשפיע על רמות הקורטיזול", אמר אחד החוקרים במחקר.