הממשלה הצביעה נגד אלי פיניש

מתברר שלא כולם תומכים בהקלה על סבלם של קופי המעבדה. ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה היום את הצעתו של חבר הכנסת יואל חסון מקדימה להקל על סבלם של קופי מעבדה. ח"כ חסון בתגובה: "זו ממשלה בלי חמלה וההחלטה היום מעידה על כך כאלף מונים". בין המתנגדים: מיכאל איתן, דניאל הרשקוביץ', בני בגין ובוז'י הרצוג

ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה היום את הצעת החוק לפיה יוקל על סבלם של מאות קופי מעבדה עליהם נערכים ניסויים מדי יום ביומו. הצעת החוק שהוגשה על ידי חבר הכנסת יואל חסון (קדימה) זכתה גם לתמיכה מצד הבדרן אלי פיניש שהתגייס למענה בסרטון אותו שידרנו ביום חמישי האחרון בערוץ החדשות.

מי שהוביל את קו התומכים בהצעה לצידו של ח"כ חסון הוא השר להגנת הסביבה גלעד ארדן. בראש מחנה המתנגדים עמד שר החינוך גדעון סער. יוזמי החוק הביעו נכונות לערוך שינויים בחקיקה כדי להקל על יישומה, אך עם זאת, החליטה הוועדה לדחות את ההצעה.

הצעת החוק זכתה לתמיכה ציבורית רחבה, בין היתר על ידי השחקן אלי פיניש ושורה של אמנים מובילים שפנו לשרים בבקשה לתמוך בהצעת החוק. עם זאת, שר החינוך גדעון סער הוביל במהלך הישיבה את ההתנגדות וזכה לתמיכתם גם של השרים יצחק (בוז'י) הרצוג, מיכאל איתן, דניאל הרשקוביץ, דן מרידור, יוסי פלד ובני בגין שהצביעו נגדו.

"מדובר בהצעת חוק חשובה ביותר שאיננה שוללת את המשך הניסויים בבע"ח, אלא מחייבת את מבצעי הניסויים לא להישאר אדישים לסבל בלתי הכרחי שעוברים הקופים במעבדות מדי יום", אמר בתגובה השר ארדן, "ובכוונתי להגיש ערעור על ההחלטה שהתקבלה היום בוועדת השרים לענייני חקיקה".

"זו ממשלה בלי חמלה וההחלטה היום מעידה על כך כאלף מונים", אמר ח"כ חסון, יוזם ההצעה. "הצעת החוק אמורה הייתה להכניס אנושיות לניסויים, לדאוג לרווחת הקופים. לא דובר על ביטול ניסויים, אלא על פיקוח חיצוני ואובייקטיבי, אבל עבור הממשלה הנוכחית אין חשיבות לבעלי חיים אלא לבעלי ההון".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק