צפו: אלי פיניש מתגייס למען קופי המעבדה

בדרך כלל הוא מצחיק אותנו עד דמעות, אך בנושא הזה אלי פיניש רציני ביותר. השחקן והבדרן התגייס למאבק למען חוק הקופים שנועד להקל סבלם של חיות המעבדה וצילם סרטון מיוחד. "התעללות זה לא מדע", אומר פיניש לנבחרי הציבור. צפו בפנייה הנרגשת

השחקן והבדרן אלי פיניש מתגייס למאבק למען חוק הקופים שנועד להקל על סבלם של חיות המעבדה.

אתמול צילם כוכב "ארץ נהדרת", סרטון ובו הוא קורא לחברי ועדת השרים לחקיקה לתמוך בחוק הקופים שיעלה לדיון ביום ראשון הקרוב. "התעללות זה לא מדע", קובע הבדרן.

על פי החוק החדש, אותו יזם ח"כ יואל חסון, ייאסר להרעיב ולהצמיא את הקופים, כפי שנעשה היום, ותוקם ועדת אתיקה שתבחן את נחיצות כל אחד מהניסויים - בשונה מהמצב הקיים. "על הניסויים מפקחים החוקרים בעצמם, בלי שאף אחד יבדוק מה עושים שם ולמה, ואולי גם להגיד להם: חבר'ה, הגזמתם. נסחפתם. זה לא מדע, זו התעללות. צריך וחשוב לצמצם את סבל הקופים כמה שאפשר, ואפשר עוד הרבה", מסביר פיניש, חבר בעמותת "מאחורי דלתות המעבדה" הפועלת למען מזעור סבלם של הקופים במעבדות בישראל.

עוד קובע החוק החדש כי בתום הניסויים יישלחו הקופים לשיקום, בשונה מהמצב הקיים בו ממיתים אותם. "בלי פוליטיקה ועסקנות, בלי אינטרסים ומאבקי כוח. פשוט חמלה. תזכרו שהתעללות היא לא מדע ותזכרו אותו, כבול, חבול, פוחד. תצביעו בשבילו", חותם פיניש את הסרטון.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק