2 סטודנטים הכינו סם הזייה מקקטוס - ואושפזו

משרד הבריאות החל לחקור אם סם הזיות מסוג "מסקלין" מופק ונצרך בארץ, זאת בעקבות אשפוזם של 2 סטודנטים מת"א שהכינו בביתם את הסם ההזייתי. החומר שמקורו בצמח הקקטוס נמצא בפקודת הסמים המסוכנים בישראל, אך מעולם לא היתה אינדיקציה לשימוש בו

האם סם הזיה חדש מתפשט ברחבי ישראל? שני סטודנטים מתל אביב אושפזו בשבועות האחרונים בבית החולים איכילוב לאחר שהכינו בביתם סם המופק מצמח הקקטוס. על פי משרד הבריאות, מדובר בחומר ששמו "מסקלין", שטרם דווח על הפקתו בישראל. את הידיעה פירסם לראשונה עיתון "הארץ".

מקורו של סם ההזיה הוא בתרבויות אינדיאניות שונות ביבשת אמריקה הדרומית, שם הוא נצרך במהלך טקסי דת. למרות שה"מסקלין" נכלל בפקודת הסמים המסוכנים בישראל, אך עד כה לא היתה אינדיקציה על הימצאותו ושימושו בארץ. 

מנהל המחלקה לרפואה דחופה באיכילוב שם אושפזו הצעירים, פרופ' פיני הלפרין, סיפר כי "שני הצעירים הגיעו למיון עם סימנים המעידים על הפרעה בפעילות הלב, לרבות דופק מואץ, לחץ דם גבוה וסימני חרדה, ועברו בדיקות גופניות כוללות. מצבם היה טוב, והם טופלו בתרופות הרגעה קלות ושוחררו כעבור שעות".

לאחר שנחקרו השניים, התברר כי הם הפיקו את הסם בשיטה ביתית מקקטוס שמצאו באחת הגינות בעיר. לדבריהם הם בישלו אותו והוציאו מתוכו תרכיז נוזלי, ששימש לשתייה וכך צרכו אותו.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק