באמצע תל אביב: נחש צפע הכיש סטודנט

סטונדט במכללת סמינר הקיבוצים בת"א נתקל באורח לא שגרתי. כשהחליט להרימו מהמדרכה, הוא כנראה לא ידע שהנחש שקפץ לבקר במכללה התל אביבית הוא מסוג צפע ארסי . הסוף צפוי: הנחש תקף את הסטודנט התמים והקיז ארס רב בידו. הצעיר פונה במצב בינוני לבית החולים, והנחש נלכד לא הרחק משם

מה עושה נחש צפע באמצע תל אביב? סטודנט כבן 30 הוכש הערב על-ידי נחש צפע במתחם מכללת סמינר הקיבוצים שבתל אביב. צוות של מד"א פינה את הצעיר לבית החולים איכילוב במצב בינוני כשהוא סובל משיתוק בחלקים רבים בגופו. הנחש נלכד כעבור זמן קצר.

כונני איחוד הצלה אלעד דרעי וסמי שטרית שהגיעו ראשונים למקום בו היה הצעיר סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי ככל הנראה נתקל הסטודנט בנחש וניסה, מסיבה לא ברורה, להרים אותו. לא ברור האם ידע הסטודנט כי מדובר בנחש מסוג צפע ארץ ישראלי הארסי, אבל כצפוי, לא עבר הרבה זמן והנחש תקף את הצעיר והכיש אותו בידו.

"כשהגענו הוא התלונן על שיתוק ביד ימין", סיפרו כונני איחוד הצלה, "ולאט לאט השיתוק החל להתפשט לשאר חלקי גופו". החובשים העניקו לצעיר טיפול רפואי ראשוני במקום, עד להגעת האמבולנס שהעבירו, כאמור, לבית החולים איכילוב במצב בינוני. הם השכיבו אותו על הרצפה כדי למנוע מהארס להמשיך ולהתפשט בגוף.

הנחש, באורך של כמטר וחצי נלכד זמן מה לאחר המקרה, לא הרחק מהמקום, בפינת הרחובות שדרות רוקח ודרך נמיר.

לפני שבעה חודשים מתה ילדה בת שנתיים בפלורידה לאחר שנחש שהוחזק בבית כחיית מחמד חנק אותה למוות. לשוטרים התברר שבן הזוג של אם הילדה הוא בעליו של הנחש אך החזיק בו באופן לא חוקי.