שעת כדור הארץ: חצי מיליון נורות כובו בישראל

העיר ה"ממושמעת" ביותר מבין הערים המשתתפות הייתה מודיעין בה נחסכו 4.5% מצריכת החשמל הרגילה לשעה זו. אחריה כפר סבא עם כמעט 4%. בחברת החשמל מאמינים שהחיסכון עד סוף הערב יגיע ל-120 מגה-ואט. המשמעות: חיסכון שכזה באופן שוטף עשוי להביא לביטולה של תחנת כוח שלמה

ישראל מכבה את האור: פרויקט "שעת כדור הארץ" יצא לדרך בשעה 20:00 בדיוק, עם כיבוי האורות בתל אביב ובנס ציונה. "יש כדורים שלא משחקים איתם" - זו הסיסמה שעומדת מאחורי הפרויקט שבמרכזו יכבו את האורות ברחבי הארץ למשך שעה. 13 ערים ברחבי הארץ הצטרפו ליוזמה כדי להעלות את המודעות לשמירה על כדור הארץ, וכדי לעודד את הציבור בישראל לחסוך באנרגיה.

ממוקד חברת החשמל נמסר כי העיר ה"ממושמעת" ביותר מבין הערים המשתתפות הייתה מודיעין בה נחסכו 4.5% מצריכת החשמל הרגילה לשעה זו. אחריה כפר סבא עם כמעט 4%.

בסך הכול כובו כחצי מיליון נורות חשמל בישראל, כך שרוב הציבור בערים אלה שיתף פעולה עם הפרויקט. ישראל חסכה צריכה של 50 מגה-ואט ובחברת החשמל מאמינים שהחיסכון עד סוף הערב יגיע ל-120 מגה-ואט. המשמעות: חיסכון שכזה באופן שוטף עשוי להביא לביטולה של תחנת כוח שלמה.

במסגרת הפרויקט בערים המשתתפות מכבים את האורות בבתים במשרדים, בבנייני ציבור ובבתי העסק. תאורת הרחוב, התמרורים והמכוונים יישארו דולקים בכל רחבי העיר. כדי למנוע עומס על מערכת החשמל עם סיום שעת כדור הארץ והשימוש החוזר בחשמל, החליטו לפצל את תחילתה של השעה.

לפני חודש: 6,000 ערים כיבו את האור

בתל אביב החליטו לקחת את חגיגת כדור הארץ צעד אחד קדימה ולערוך הפנינג ענק שיחל בכיכר רבין החל מהשעה 19:00 בערב. אסף אבידן והבלקן ביט בוקס מופיעים על במה מיוחדת, שתפעל על חשמל שיפיקו הצופים, שיתבקשו לדווש במתחם מיוחד לצד הבמה.

"כדי לא ליצור עומס על מערכת החשמל ברחבי המדינה, החלטנו לבצע הדלקה הדרגתית של האורות בתום שעת כדור הארץ", הסביר הילל פרטוק, דובר עיריית תל אביב ומי שהביא את הפרויקט הזה לישראל. יום כדור הארץ התקיים לפני כחודש בכ-6,000 ערים ברחבי העולם, אצלנו הוא מצוין היום ב-13 ערים".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק