הערב: מורידים את השאלטר למשך שעה

החל מהשעה 20:00 בערב תציין ישראל את "שעת כדור הארץ". ב-13 ערים בישראל יכבו את האורות למשך שעה אחת, כדי להעלות את המודעות לשמירה על כדור הארץ ועל איכות הסביבה. במהלך השעה החשוכה יתקיימו הופעות ללא חשמל במרכזי הערים, שיראו גם לאלה שלא מגדירים עצמם "ירוקים" - כמה כיף להציל את העולם

"יש כדורים שלא משחקים איתם" - זו הסיסמה שעומדת מאחורי פרויקט "שעת כדור הארץ" שבמרכזה יכבו הערב את האורות ברחבי הארץ למשך שעה. 13 ערים ברחבי הארץ הצטרפו ליוזמה כדי להעלות את המודעות לשמירה על כדור הארץ, וכדי לעודד את הציבור בישראל לחסוך באנרגיה.

במסגרת הפרויקט בערים המשתתפות יכבו את האורות בבתים במשרדים, בבנייני ציבור ובבתי העסק. תאורת הרחוב, התמרורים והמכוונים יישארו דולקים בכל רחבי העיר. כדי למנוע עומס על מערכת החשמל עם סיום שעת כדור הארץ והשימוש החוזר בחשמל, החליטו לפצל את תחילתה של השעה לפי החלוקה הבאה:

תל אביב ונס ציונה -20:00

ירושלים, דימונה, ויבנה - 20:10

חיפה, כפר סבא, מודיעין, מכבים ורעות - 20:20

באר שבע, אילת וראשון לציון - 20:30

אשקלון, פתח תקווה ורעננה - 20:40

בתל אביב החליטו לקחת את חגיגת כדור הארץ צעד אחד קדימה ולערוך הפנינג ענק שיחל בכיכר רבין החל מהשעה 19:00 בערב. אסף אבידן והבלקן ביט בוקס יופיעו על במה מיוחדת, שתפעל על חשמל שיפיקו הצופים, שיתבקשו לדווש במתחם מיוחד לצד הבמה.

"כדי לא ליצור עומס על מערכת החשמל ברחבי המדינה, החלטנו לבצע הדלקה הדרגתית של האורות בתום שעת כדור הארץ", הסביר הילל פרטוק, דובר עיריית תל אביב ומי שהביא את הפרויקט הזה לישראל. יום כדור הארץ התקיים לפני כחודש בכששת אלפים ערים ברחבי העולם, אצלנו הוא מצוין היום ב-13 ערים".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק