מנתח לב הציל גורת כלבים בניתוח מסובך

זהו סיפורה המרגש של "אריה" בת ה-7 חודשים, שלקתה במום קשה בכבד ונזקקה לצינתור מורכב. מה שמיוחד בסיפור הזה הוא שאריה היא כלבה, והרופא המנתח הוא אחד המומחים הגדולים בישראל לצינתור בקרב ילדים. ליווינו את הגורה אריה דרך חדר הניתוחים ועד הרגע שבו היא שוב מכשכשת בזנב

אריה, גורת כלבים בת חצי שנה, נולדה עם מום קשה בכבד. מומחים שבדקו אותה קבעו שנותרו לה חודשים ספורים לחיות. כלב במצב כזה יישלח הביתה בדרך כלל עם התנצלות שאומרת כי אין הרבה מה לעשות, ויחכה למותו הבלתי נמנע.

ד"ר אלחנן דרוקהיימר מבית החולים לילדים "שניידר" הוא אחד ממצנתרי הילדים הטובים בארץ, ויש האומרים מהטובים בעולם. הוא חובב חיות מושבע שמגדל בבית 18 חתולים, אבל מה לעשות שהאנטומיה של כלב שונה מזו של ילד.

מדובר בדילמה לא פשוטה. לצינתור בתנאים כאלה יש סיכויים של 20 אחוזי הצלחה בלבד. צריך לשאול את ההורים אם ללכת על זה או לוותר. אחרי התלבטות קצרה, הבעלים של אריה הסכימו והמנתחים הסתערו. עד לרגע האחרון לא היה ברור אם אריה תצא בחיים משולחן הניתוחים.

במהלך שכולו אלתור מבריק וכנגד כל הסיכויים, הצליחו המומחים לעצור את הדימום. חייה של אריה ניצלו ובחדר ההתאוששות היא התעוררה מההרדמה קצת עצבנית. למחרת, אחרי כמה בדיקות נוספות, איפשרו להורים לבוא לבקר.

חמישה ימים חלפו מאז הדרמה המצולמת, ואריה מרגישה מצוין - אחרי שקיבלה חיים שלמים במתנה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק