סוף טוב: הצב דימה שנפצע קשה - חזר לים

דימה, צב ים ירוק שנפצע לאחר שעלה בחכתם של הדייגים ציון ודימיטרי, טופל במרכז להצלת צבי ים של רשות הטבע והגנים - וזכה להיפגש שוב עם הדייגים שהעבירו אותו לטיפול. כעת, הוא יכול לשוב בשקט לביתו בים

הצב דימה בדרכו חזרה למים (, רשות הטבע והגנים)

לא רק אתם חגגתם עצמאות: הכירו את דימה, צב ים ירוק, שחזר הביתה לים אחרי שנתפס בטעות בחכת דייגים ונפצע.

בערב יום הזיכרון דיווחו הדייגים ציון סרוסי ודימטרי גרובסקי מגבעת אולגה שדימה הצב נתפס בטעות במערך חכות שהציבו. השניים העלו את עב השריון לסירתם והתקשרו מיד למרכז להצלת צבי ים של רשות הטבע והגנים במבואות ים.

כשהגיע למרכז ההצלה התגלה כי מדובר במקרה מיוחד: הקרס לא נבלעה ונכנסה למערכת העיכול אלא ננעצה מעל הלסת העליונה ומתחת לעינו של צב הים. למזלו של הצב, העין לא נפגעה והקרס הוצאה בהרדמה מקומית. וכך, יומיים וחצי לאחר שנתפס בחכתם, נפגש שוב הצב, שזכה לשם "דימה" עם הדייגים המצילים, הפעם כדי שאלו ישיבו אותו לביתו בים התיכון.

אוכלוסיית צבי הים מצטמצמת

"מטרת הדייגים היא הדגים בים ולא צבי הים, אך לעתים נתפסים בטעות בחכותיהם גם צבי ים", אמר היום יניב לוי, מנהל מרכז ההצלה לצבי ים של רשות הטבע והגנים. "בזכות דייגים אכפתיים כמו ציון ודימיטרי הצבים שנתפסים יכולים לזכות להזדמנות שנייה, לקבל טיפול ולשוב לים".

בים-התיכון חיים שני מינים של צבי-ים המטילים בחופיו את ביציהם: צב-הים החום וצב-הים הירוק. פעילות האדם במשך השנים גרמה לכך שכל שמונת מיני צבי הים החיים בעולם, כולל אלו של הים התיכון, כמעט ונעלמו. מהאוכלוסייה המפוארת שקיננה בחופינו בעבר נותרו רק עשרות של צבי- ים בוגרים. רשות הטבע והגנים נוקטת מאז שנות השמונים בפעולות שונות להגנה ושמירה על צבי-הים.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק