חדר המיון הממוגן בברזילי לא יועתק ממקומו

לאחר שבועות של דיונים ולחץ ציבורי כבד החליט נתניהו לשנות את החלטת הממשלה ולאפשר את הקמתו של חדר המיון הממוגן בבית החולים ברזילי באשקלון באתר הבנייה שיועד מראש

סערת הקברים מגיעה לסיומה: ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט הערב כי חדר המיון הממוגן בבית החולים ברזילי באשקלון לא יועתק וייבנה במקום המקורי עליו הוחלט תחילה.

"ראש הממשלה קיבל את ההחלטה בהסתמך על בחינה מקצועית, שבוצעה על ידי צוות בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה", נמסר מלשכתו של נתניהו

השיקולים: חיסכון בכסף ומיגון טוב יותר

בין השיקולים המרכזיים שהובילו את ראש הממשלה להחלטה שחדר המיון ייבנה במיקום המקורי, נמצאים טיעונים לפיהם ישנה עדיפות למיגון תת-קרקעי על פני מיגון עילי, העובדה כי חדר המיון הממוגן צריך להיבנות במקום קרוב ככל האפשר לבית החולים והעובדה שהאתר המקורי מאפשר העברת פצועים בדרך תת-קרקעית אל בית החולים.

בנוסף לשיקולים הללו, נמסר בהודעה מטעם משרד ראש הממשלה כי לאתר הבנייה המקורי הומצא כבר אישור בנייה - דבר שיקצר באופן משמעותי את זמן ההקמה. עוד שיקול מרכזי לפיו קיבל נתניהו את ההחלטה היה סעיף תקציבי. בנייתו של חדר המיון הממוגן ביעדו המקורי תחסוך לקופת המדינה סכום כסף משמעותי.

באשקלון מרוצים - ביהדות התורה פחות

ראש עיריית אשקלון בני וקנין, הביע את שביעות רצונו מהחלטתו של בנימין נתניהו ואמר: "זו ההחלטה הנכונה. אני שמח שנתניהו לא נכנע לקומץ קיצונים". וקנין מקווה שנתניהו יממש בקרוב את הבטחתו להכליל את העיר אשקלון באזור עדיפות לאומית א'.

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, שהוביל את המאבק להעתיק את בניית חדר המיון הממוגן מהאתר המקורי, בשל קברים שנתגלו במקום, מיהר להגיב על החלטתו של נתניהו. "עמדתי בנושא ברורה ולא השתנתה. אני נגד העתקת הקברים ממקומם, ובימים הקרובים נכנס את סיעת יהדות התורה על מנת להחליט כיצד ננהג"