ניצולי שואה יזכו לסבסוד של 90 אחוזים ברכישת תרופות

לקראת יום השואה, התקבלה במשרדי הממשלה החלטה תקדימית שתאפשר לעשרות אלפי ניצולי שואה לרכוש תרופות בסבסוד כמעט מלא. ניצולי שואה מעל גיל 75 ישלמו 100 שקלים בחודש בלבד בעבור תרופות. בעתיד ינסו במשרד הרווחה להגיע להסדר שיאפשר סבסוד מלא של התרופות לכל ניצולי השואה

לקראת יום השואה שיחול בתחילת השבוע הבא, משרדי הרווחה, האוצר והבריאות הגיעו להסדר במסגרתו יזכו כ-80 אלף ניצולי שואה שמוכרים כניצולים מהמעגל הראשון - אלה ניצלו ממחנות ההשמדה והגטאות, לסבסוד ברכישת התרופות השונות אותם הם נוטלים. ההסדר, שייכנס לתוקפו בחודש הבא, יעלה למדינה כ-50 מיליון שקלים בשנה יעניק לניצולים הזכאים הנחה בשיעור של עד 90% בבתי המרקחת של קופות החולים השונות בארץ.

על פי ההסדר, נקבע כי ניצולי שואה מעל גיל 75, המהווים כיום כ-80 אחוזים מסך הניצולים החיים בארץ, ישלמו לכל היותר 100 שקלים בחודש בעבור התרופות שירכשו, ואילו ניצולי שואה מתחת לגיל 75 ישלמו עד 125 שקלים עבור סל התרופות אותם הם צורכים.

בנוסף להחלטה על סבסוד התרופות, במשרד הרווחה ממשיכים לקיים דיונים עם נציגי ועידת התביעות ועם החברה להשבת רכוש יהודי במטרה להביא להשלמה מלאה של הסבסוד כך שבסופו של דבר ניצולי השואה יוכלו לקבל את סל התרופות בחינם.

שר הרווחה יצחק הרצוג, מקווה כי ההחלטה תוכל להקל על ניצולי שואה רבים להתמודד עם המצוקות מהן הם סובלים במהלך חייהם, הן מהבחינה הבריאותית והן מהבחינה הכלכלית. "זו חובתה של מדינת ישראל לפעול למען ניצולי השואה, מדובר כאן באות של סולידריות בסיסית כלפיהם", הוסיף השר.