למרות השרב: יותר מ-150 אלף איש יצאו לטייל

מזג האוויר הקיצי לא הפריע להמוני בית ישראל לצאת מהבית ולבלות בפארקים הלאומיים בעוד יום של שמש. האטרקציות הבולטות: הבניאס, הרי ירושלים ועין גדי. ומזג האוויר? בחג יהיה נעים

גם החמסין לא מנע מהמוני בית ישראל לצאת לבלות: יותר מ-150 אלף ישראלים ניצלו את השבת החמה כדי לטייל ברחבי הארץ. בשל החום הכבד האתרים הפופולאריים ביותר היו אתרי מים.

אזור הסטף בהרי ירושלים היה עמוס היום במיוחד, כך גם אגמון החולה בצפון ויער המלאכים בדרום. גם חוף הים היה עמוס במבקרים שניסו להתקרר מעט ביום השרבי שפקד אותנו.

ברשות הטבע והגנים אמרו היום, כי מבקרים רבים פקדו גם את שמורת הבניאס בצפון, וכך גם את הגן הלאומי בקיסריה. מבקרים רבים הגיעו לשמורת עין גדי ולגן הלאומי מצדה שבדרום.

מזג האוויר: השרב יישבר

ברשות שמורות הטבע מצפים כי עומס המבקרים יימשך גם בשלושת הימים הקרובים, לקראת ערב החג מחר וחג המימונה בימים שני ושלישי. ברשות הביעו סיפוק מהשמירה על הסדר והניקיון של המטיילים הישראליים בגנים.

מי שעוד לא הספיק לנצל כמו שצריך את הזמן לבלות בפסח, יוכל להגיע מחר לגן הלאומי בבית שאן וליהנות מהמופע האורקולי ששב לאחר פגרת חורף.

בפארק האקטיבי בגן לאומי אשכול תימשכנה הפעילויות, וכך גם בשוק הנבטי בגן לאומי ממשית. אפשר גם לקחת סיורים מומחזים בגן הלאומי קומראן ולצפות בהצגה "אחרוני המצדה", בגן הלאומי מצדה.

בגן הלאומי עבדת ייערכו סיורים מיוחדים בעקבות ההרס שנגרם לאתר, בפעולת וונדליזם ובשמורת טבע עינות צוקים יוכלו המבקרים להצטרף לסיור בשמורה החבויה.

ומה באשר למזג האוויר הצפוי לנו להמשך השבוע? השרב הכבד צפוי להישבר כבר הלילה, ומזג האוויר יהיה נוח יותר. מחר תורגש התקררות ניכרת, אך עדיין יהיה חם מהרגיל ובערב החג ובחג צפוי להיות נעים.

הצטרפו לערוץ החדשות: כל יום החל מ-9 בבוקר בשידור חי

עוד לא הצטרפתם ל"חדשות 2" בפייסבוק?