אזהרה: שתלי סיליקון מסוכנים מצרפת - גם בארץ

בקרוב מאוד ייתכן שחלק מהנשים שעברו השתלת סיליקון בישראל תצטרכנה למהר להיבדק אצל הרופא. בצרפת הורידו לאחרונה מהמדפים שתלים של חברת PIP לאחר מקרים רבים לאחרונה בהם נקרעו השתלים בתוך השד וגרמו לזיהומים. בישראל נעשה שימוש בשתלים מן הסוג הזה בין 2000-2003. משרד הבריאות: בודקים

עברת השתלת סיליקון בין השנים 2000-2003? כדאי שתבדקי עם הרופא שהוא לא השתמש בשתלי סיליקון של החברה הצרפתית PIP. בעקבות תלונות שהתקבלו לאחרונה בצרפת כי השתלים נקרעו לנשים בתוך הגוף וגרמו לזיהומים, החליטו הרשויות במדינה להוריד אותם מהמדפים.

החברה הצרפתית מכרה עשרות מיליוני שתלים כאלה ברחבי העולם וגם בישראל. אצלנו נעשה שימוש בשתלים למשך זמן קצר, במשך שלוש שנים משנת 2000 ועד 2003, ואז הופסק השימוש בהם, ככל הנראה על רקע איכותם הירודה. רופאים מומחים ישראלים שהגיבו לפרסומים אישרו כי אכן מדובר בשתלים מאיכות ירודה ולא התפלאו מהממצאים החדשים.

משרד הבריאות: "בודקים"

בצרפת בינתיים קראו לנשים שחוששות מהשתל לבוא ולהיבדק על ידי רופא. עם זאת, לא ידוע כעת האם בכוונת הרשויות לפתוח בחקירה בנושא.

במשרד הבריאות נמסר הערב בתגובה: "אנו בודקים את הסוגיה". כעת עולה השאלה הגדולה - האם גם בישראל יצטרכו נשים לעבור ניתוח להוצאת השתלים?