פריצת דרך ישראלית בריפוי פרקינסון

האם חוקרים ישראלים מצאו את הדרך לריפוי מחלות קשות? צוות חוקרים מבית החולים הדסה פיתחו שיטה חדשה להפקת כמויות גדולות של תאי גזע עובריים אנושיים. להערכת רבים מעולם הרפואה שימוש בתאים אלו יביא לריפוי מחלות כמו פרקינסון וסכרת

האם נמצאה התרופה לפרקינסון? ארכיון (AP)

מחקר ישראלי חדש בתחום הרפואה עשוי להביא לפריצת דרך משמעותית בריפוי מחלות קשות בניהן פרקינסון וסכרת. צוות החוקרים העומד מאחורי הגילוי פיתח שיטה להפקת כמויות גדולות של תאי גזע עובריים אנושיים.

עיתון "ידיעות אחרונות" דיווח על הפיתוח של הרופאים מבית החולים הדסה בירושלים. לראשונה הם הוכיחו כי ניתן להפיק תאי גזע עובריים אנושיים ולהרבות אותם כשהם בתוך נוזל גידול, ולא במושבות של שכבת תאים צמודה למצע שטוח.

"תוצאות המחקר הן צעד חשוב בדרך לייצור אוטומטי ומבוקר של הכמויות הגדולות של התאים שידרשו להשתלה ולשימושים נוספים בתעשייה במחקר", סיפר פרופ' בנימין ראובינוף שעמד בראש צוות החוקרים.

בתקופה האחרונה קיים עניין הולך וגובר בכל הקשור לתאי גזע בתחום הרפואה, וזאת בשל הערכות כי יהיה בעתיד ניתן להשתמש בהם כתאים שיושתלו וישפרו את תיפקודם של איברים במגוון מחלות כמו פרקינסון, סכרת, ניוון רשתית ועוד.