נס בבריטניה: בת 9 מתאוששת מניתוח בו הוסר חצי מהמוח שלה

ילדה בת 9 מבריטניה הדהימה את משפחתה ואת הרופאים כשהחלימה באופן פלאי אחרי שחצי מהמוח שלה הוסר בניתוח. עכשיו היא רוצה להגשים את החלום הגדול שלה: להפוך לבלרינה

חצי מהמוח של קמרון הוסר בניתוח (חדושת 2)

קמרון מוט, ילדה בת 9 מבריטניה פיתחה את "סינדרום רסמוסן" כבר כשהייתה בת 3. המחלה הקשה בה לקתה חיסלה בהדרגה את החלק הימני של המוח שלה, אך כנגד הסיכויים הדהימה הילדה את רופאיה, כשהצליחה להתאושש כמעט לחלוטין לאחר שחלק ממוחה הוסר בניתוח.

"זה היה מאוד מפחיד, כי אי אפשר לדמיין איך ייצא הילד שלך מניתוח מורכב כל כך", אמרה בהקלה אמה של קמרון. "זו הייתה הבחירה הנכונה. כשידענו מה יש לה וידענו שזו הדרך היחידה שלנו לעזור לה, הסיכון היה משהו שפשוט היינו מוכנים להתמודד איתו, גם בגלל שאיכות החיים שלה נפגעה".

החשש: שיתוק לכל החיים

הרופאים ידעו שהסרת הצד הימני במוח - השולט בצד השמאלי של הגוף, פירושו לשתק את הילדה. אך קמרון שסיימה לאחרונה טיפולי פיזיותרפיה, יכולה כעת לרוץ ולשחק. החותם היחיד שהשאיר הניתוח הוא צליעה קלה.

קמרון יצאה מבית החולים ארבעה שבועות אחרי הניתוח וכשנשאלה אם היא מרגישה את השפעות הניתוח ענתה: "לא, ממש לא". ומה מתכוונת הילדה שקיבלה את חייה במתנה לעתיד? "אני רוצה להיות בלרינה", היא מבהירה בלי להניד עפעף.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק