בת 14 הרתה - והפילה בחודש השביעי

למרות שמשרד הבריאות צמצם בשיעור משמעותי את שיעור הפסקות ההריון אותן הוא מאשר, במקרה הזה כנראה שלא הייתה לו ברירה. נערה בת 14 הרתה לצעיר איתו הייתה בקשר, והוא דרש ממנה לבצע הפלה. לאחר שאמה של הנערה עודכנה כי בתה עברה הפלה, היא זעמה על ההחלטה ואמרה: "מדובר בהרג של תינוק"

מקרה של נערה שנכנסה להריון לא מתוכנן הביאה לדרמה משפחתית באחד מהיישובים בצפון. בת 14 הרתה באופן לא מתוכנן לצעיר אחר. כאשר נודע לצעיר כי היא נושאת ברחמה את ילדו, דרש ממנה לבצע הפלה והנערה נענתה לדרישתו.

הפחד הגדול של הנערה, שמוכרת לשירותי הרווחה ומטופלת על ידי היחידה לנערות בסיכון, לא היה מההליך הרפואי אלא מאמה. "היא תהרוג אותי אם תדע שעברתי הפלה", אמרה, זאת לאחר שבמשך זמן רב היא אמרה לאמה שהיא השמינה ואינה נמצאת בהריון. הנערה הוסיפה כי מכיוון שהיא מסתובבת שעות רבות מחוץ לבית, אמה לא תבחין בהיעדרה כאשר תבצע את ההפלה.

למרות שמשרד הבריאות צמצם באופן משמעותי את כמות הפסקות ההריונות בשלב מאוחר, ניתן האישור החריג לביצוע ההפלה, ככל הנראה בשל גילה הצעיר של הנערה. אמה של הנערה, זעמה על ההחלטה ועל האישור להליך ההפלה, לאחר שהתקשרו אליה מבית החולים והודיעו לה כי בתה עוברת הפלה מבלי שעודכנה.

"מבחינתי הם רצחו את התינוק", אמרה האם, "הייתי מוכנה לעזור לבת שלי לגדל אותו, אני לא מבינה איך אפשר להרוג כך תינוק?". לאחר ההפלה, התנצלה בפניה בתה על שאירע, והסבירה את החלטתה להסתיר מאמה את המעשה בכך שהיא חששה מתגובתה.