בעקבות החלטת הממשלה: מנכ"ל משרד הבריאות התפטר מתפקידו

בצהריים אישרה הממשלה על חודו של קול את העתקת חדר המיון בבית החולים ברזילי באשקלון בשל הקברים שנמצאו באזור, על פי הצעתו של סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן, תכנית שעלותה 90 מיליון ש"ח. בחלוף זמן קצר הודיע מנכ"ל משרד הבריאות ד"ר איתן חי-עם כי הוא עוזב את תפקידו. המנכ"ל הבא - ד"ר רוני גמזו

הולך הביתה: מנכ"ל משרד הבריאות, ד"ר איתן חי-עם הודיע היום לסגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן כי הוא מתפטר מתפקידו, וזאת בעקבות החלטת הממשלה להעתיק את חדר המיון החדש של בית החולים ברזילי מאשקלון.

מוקדם יותר היום אישרה הממשלה, ברוב של 11 נגד עשרה זרים, את הצעתו של סגן שר הבריאות ליצמן להעביר 90 מיליון שקלים לשם העתקת חדר המיון החדש של בית החולים ממקומו המקורי - לאתר אחר. זאת בשל חשש להימצאות קברים עתיקים במקום, שככל הנראה אינם יהודיים כלל.

על פי התכנית המקורית, היה אמור חדר המיון להיות חלק מבית חולים תת-קרקעי וממוגן. לאחר שנמצאו הקברים הוביל סגן שר הבריאות מהלך להעתקתו ואף איים להתפטר אם התקציב להעברת האגף לא יאושר.

לעומת ליצמן ושרי ש"ס שתמכו בהזזת חדר המיון הצביעו עשרה שרים נגד התכנית, בהם שרי מפלגת העבודה וישראל ביתנו.

העברת האגף תייקר את הפרויקט

על פי התכנית החדשה, ייבנה חדר המיון הממוגן בסמוך לחניית בית החולים, במרחק של 400 מטרים מהמבנה המרכזי של המוסד הרפואי. כעת צפויה הקמת המתחם להתייקר ולעמוד על כ-270 מיליון שקלים. בנוסף, צפויה התכנית החדשה לעכב באופן ניכר את מיגון בית החולים המצוי תחת איום הקסאמים מרצועת עזה.

ברשות העתיקות טוענים בתוקף שהקברים שנמצאו במקום אינם קברים של יהודים, ולדעה הזאת מצטרפים גם בכירי הרבנות הראשית והרבנים הראשיים. עם זאת, דברים אלו לא הפריעו להצעה לזכות לרוב בממשלה.

מנכ"ל משרד הבריאות התפטר במחאה

לאחר שהחלטת הממשלה נפלה, הודיע מנכ"ל משרד הבריאות ד"ר איתן חי-עם על התפטרותו מהתפקיד במחאה על אישור התכנית. סגן שר הבריאות הציע לד"ר רוני גמזו, ששימש בעבר בתפקיד מנכ"ל המשרד, לשוב לתפקידו.

במשרד הבריאות אמרו היום כי ד"ר גמזו נענה להצעה, וסגן השר ליצמן מתכוון להביא את אישור מינויו לממשלה באופן מיידי. בשלב זה סוכם כי ד"ר חי-עם יישאר בתפקיד המנכ"ל עד השלמת החפיפה לתפקיד. הוא וסגן השר ליצמן הודו זה לזה על שיתוף הפעולה עד כה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק