מחקר יווני קובע: אתם נשואים? סיכוי גבוה שאתם גם שמנים

במחקר מקיף שנערך בקרב 17,000 זוגות מיוון, עולה כי רובם זנחו את הספורט ואת אורח החיים הבריא. הנשואים מעדיפים לרבוץ מול הטלוויזיה ולנשנש. עם זאת, מציעים עורכי המחקר לזוגות הנשואים פתרון מעניין ומהנה לשרוף שומנים - קיום יחסי מין בצורה סדירה

מקרי שהאישה השמנה בעולם היא נשואה? (חדשות 2)

האישה אמרה לכם שאחרי החתונה הפסקתם לטפח את המראה ואתם דואגים דווקא לטיפוח הכרס? ישנו סיכוי גדול שהיא צודקת. מתוצאות מחקר שנערך ביוון בקרב 17,000 זוגות נשואים עולה כי זוגות נשואים מתעמלים הרבה פחות ולא מקפידים על תזונה נכונה, דבר שגורם להם למשקל עודף. למרות הדברים האלה, רוב הזוגות מגדירים את החיים שלהם כנוחים, ולא נראה שהם ממש סובלים מחיי הנישואין.

מהמחקר עולה גם שבני זוג נשואים מבלים זמן רב יותר בארוחות משותפות מול הטלוויזיה, וגם נוהגים להזמין אוכל לביתם בשיעור גבוה יותר מאלו הרווקים. בנוסף, גם כמות יחסי המין של הזוגות הנשואים יורדת משמעותית בהשוואה לאלה הרווקים.

יש דרך מהנה להוריד במשקל

עורכי המחקר, מספר מדענים מאוניברסיטת סלוניקי, שהציגו אתמול את תוצאות המחקר אמרו כי: "השמנה ואורח חיים לא בריא היא הבעיה הבריאותית החמורה ביותר ממנה סובלים הזוגות הנשואים". חוקרת אחרת שהשתתפה במחקר מטעם אוניברסיטת יואנינה הוסיפה כי ההשמנה נובעת באופן ישיר משינוי אורחות החיים של זוגות נשואים.

נשיא המכון היווני למלחמה בעודף המשקל, הציע דרך מעט יותר מעניינת לבני זוג נשואים להוריד במשקל למרות שברוב המקרים, הצביע המחקר על ירידה בכמות האימונים הגופניים אותם עושים בני אדם לאחר החתונה. "יחסי מין היא דרך נהדרת למלחמה בעודף המשקל", אמר, "זה מהנה ובמקביל מהווה גם דרך מצוינת לשריפת שומנים".