הנס הושלם: וודלי שוב שר ורוקד

לפני חודש היה חשש כבד לחייו של וודלי אליזה, הילד בן ה-6 שהוטס לישראל מהאיטי כדי לשקם את ליבו. לאחר שהסתבך הניתוח, הוא היה מחובר למכונת הנשמה והרופאים עקבו אחריו בדאגה. אתמול, חודש אחרי, הוא השתחרר מבית החולים והחל לעשות את מה שבני 6 עושים בדרך כלל - תופף בהתלהבות על תוף מרים והחל לרקוד במעגלים

וודלי אליזה, הילד בן ה-6 שהוטס מהאיטי כדי שהרופאים בישראל יוכלו לתקן פגמים חמורים בליבו, כבר לא מאושפז. מי שלפני פחות היה בסכנת חיים, שכל חייו לא הצליח אפילו לטפס במדרגות, כבר רוקד במעגלים ומכה בהתלהבות בתוף מרים יחד עם בני גילו.

"הוא שוחרר הביתה", אמר אתמול ד"ר ליאור ששון, מנהל מחלקת ניתוחי לב בוולפסון שזכה במשימה המורכבת לנתח את וודלי. הוא אמנם לא חוזר בינתיים להאיטי, אלא לשכונת וילות צנועה באזור שם ימשיך להשתקם מהניתוח, אבל הבשורה החשובה של המהלך היא שליבו חזר לתפקד.

בידיעות אחרונות מדווחים הבוקר כי בשער הכניסה לבית הפרטי בו משתקם כעת וודלי, ממש מתחת לשלט של הארגון "הצל ליבו של ילד", משחקים ילדים לצלילי מוזיקה מכל העולם ובליל של שפות - מאנגלית וצרפתית ועד לרומנית וסינית. וודלי הקטן, כך נראה, כבר התאקלם בטבעיות באזור.

"כשהגיע אלינו קצת לפני קצת יותר מחודש הוא בקושי הצליח לעלות מדרגה אחת ולצעוד כמה מטרים. לראות אותו רוקד ומשתולל זה אושר", אומרת תמר שפירא, אחת ממנהלות הבית. ואכן - וודלי וכל הילדים, בחלקם אחרי ניתוח לב ובחלקם עדיין ממתינים לניתוח, משלבים ידיים ורוקדים במעגל, מכים בהתלהבות בתוף מרים ושרים.

וודלי, שיודע שסיפורו מעניין את המדינה כולה, לא מתבייש מהצלמים. "אני מרגיש טוב", הוא עונה בצרפתית לצלמים שמצלמים אותו בעודו יושב על הברכיים של מתנדבת מאנגליה שהגיעה אל הבית המיוחד. בעוד כמה שבועות, כך מעריכים הרופאים, יוכל וודלי לחזור לארצו.

הניתוח הסתבך, אבל הסוף הוא טוב

הוא הובא לארץ לאחר שהמשלחת הישראלית להאיטי בחנה את מצבו והחליטה שחייבים להעניק לו טיפול מיידי, אחרי שהוטס באמצעות סיוע הארגון "הצל ליבו של ילד", כדי לעבור ניתוח שיציל את חייו. בני משפחתו אמנם ניצלו מרעידת האדמה הקשה שם, אבל וודלי עצמו היה עוד רחוק מלהינצל. אז כבר אי אפשר היה לקבל ממנו חיוך.

הניתוח אמור להימשך ארבע שעות, אבל הוא התעכב, ומפלס הדאגה במסדרון הלך ועלה. ג'ודית, דודתו של וודלי, התחילה להבין שמשהו לא בסדר והמתינה בדריכות לרופאים שאמורים כל רגע לצאת ולעדכן. "אנחנו מטפלים בו עם מכשיר מיוחד", ניסה רופא בבית החולים וולפסון להרגיע את ג'ודית, אבל לא ממש הצליח.

הניתוח שעבר וודלי היה מסובך במיוחד. המומחים של וולפסון נאלצו בבת אחת לתקן חור בין שני חדרי הלב שלו, וגם בחסימה של זרימת הדם בעורק הריאה השמאלית. "הריאה השמאלית לא ראתה דם הרבה זמן", הסביר ד"ר ציון חורי. "כשתיקנו את זה היה בום. היא לא ידעה להתמודד עם זה והיה דימום מהריאה השמאלית". במילים אחרות - הניתוח לתיקון המום בליבו של וודלי הצליח, אבל נוצר דימום קשה בריאה השמאלית, והרופאים לא הצליחו בתחילה לעצור אותו הדימום.

במשך כמה ימים לאחר מכן היה וודלי מחובר למכונת הנשמה, כאשר קיימת סכנה ממשית לחייו, אך לאחר מכן החל להתאושש, עד ששוחרר אתמול מבית החולים.