הבוקר: הסערה תכה במלוא העוצמה

הגשמים העזים שירדו ברחבי הארץ במהלך סוף השבוע גרמו לנזקים כבדים ולהצפות במקומות רבים. הלילה חלה הפוגה קלה, אולם תכה בעוצמה כבר בבוקר, עם גשמים, סופות רעמים וחשש לשיטפונות. מרבית אירועי חג הפורים נדחו ליום שני. צפו בתחזית המעודכנת

@פורים סוער, גשום וקר: הסערה תכה הבוקר במלוא העוצמה. גשם מלווה בסופות רעמים ורוחות חזקות ינשבו ברב חלקי הארץ. חשש משיטפונות והצפות בחרמון ירד שלג ולקראת הערב הגשם ייחלש בהדרגה. מחר תשכך הסערה ויהיה מעונן חלקית. בשעות הבוקר עדיין סיכוי לגשם מקומי וקל וללא שינוי ניכר בטמפרטורות. ביום שלישי יהיה מעונן חלקית עד בהיר עם עלייה בטמפרטורות.

הגשמים העזים שירדו במהלך סוף השבוע גרמו לשיטפונות במספר מקומות בארץ - ולנזקים רבים. בצפון חולץ אתמול אדם שנלכד עם מכוניתו בשיטפונות בוואדי סמוך לבת שלמה, לאחר שהצליח לטפס על גג מכוניתו להזעיק את המחלצים.

בכפר עין נקובא הסמוך לירושלים הוצף בית בעקבות הגשמים העזים - ויושביו פונו. השיטפונות הגיעו גם למושב בית זית הסמוך לירושלים, והציפו את האזור, ובדרום עלה נחל תל שבע על גדותיו.

כמה גשם ירד לנו בסוף השבוע? רק ביממה אחת ירדו כמויות משקעים השוות לממוצע של חודש שלם.

בירושלים - 156 מ"מ
בנחשון - 147 מ"מ
בבית דגן - 100 מ"מ
ברמת השרון - 98 מ"מ
בבאר שבע - 28 מ"מ
בשדה בוקר - 10 מ"מ

אלו שחיכו כל השנה לחגיגות פורים ייאלצו ככל הנראה להמתין עוד קצת, בשל מזג האוויר החורפי שצפוי להימשך עד אמצע השבוע. הלילה חלה הפוגה בגשם, אך מדובר רק בשקט שלפני סערה נוספת: כבר משעות הבוקר ייעשה גשום מהצפון ועד צפון הנגב, וקיים חשש לשיטפונות באזורים המועדים. גשמים עזים יירדו, כשהם מלווים ברוחות עזות, סופות רעמים וברקים.

הטמפרטורות הצפויות היום בצהריים:

קצרין - 12 מעלות
טבריה - 17 מעלות
נצרת - 14 מעלות
נהריה - 17 מעלות
חיפה - 17 מעלות
אריאל - 12 מעלות
תל אביב - 17 מעלות
בית שמש - 15 מעלות
ירושלים - 10 מעלות
רחובות - 16 מעלות
אשקלון - 16 מעלות
ים המלח - 21 מעלות
ערד - 16 מעלות
באר שבע -17 מעלות
מצפה רמון -12 מעלות
אילת - 23 מעלות

המערכת הזו תעבור את אזורנו מהר מאוד, וביום שני ירד גשם קל בצפון ובמרכז. בהמשך השבוע מזג האוויר יתייצב, הטמפרטורות יעלו וביום רביעי אפילו יהיה חם מהרגיל.

מרבית האירועים נדחו ליום שני

בעקבות הגשמים רבים מאירועי החג שתוכננו להתקיים - נדחו. העדלאידע המסורתית שתוכננה להיערך בחולון נדחתה ליום שני וגם תל אביב הודיעה על דחיית אירוע פורים המרכזי, "גן החיות חוזר לעיר" - מיום ראשון לשני.

גם ברמת השרון, בנתניה ובאשקלון נדחו חגיגות העדלאידע ליום שני. רשות הטבע והגנים הודיעה על ביטולם של מספר אירועים שהיו מתוכננים להתקיים גם כן במהלך החג.

גולשי חדשות 2, אתם מוזמנים לצלם לנו את החורף שלכם ולשלוח מכל טלפון נייד למספר 2222. אתם גם יכולים להעלות תמונות חורף גם בדף הפייסבוק של חדשות 2. בעלי האייפון מוזמנים לצלם גם הם את היום החורפי שלהם, ולשלוח לנו באמצעות המייל האדום באפליקציית חדשות 2 באייפון.