הספיק להשתלת כבד בזכות המשטרה

תושב המרכז הזקוק להשתלת כבד בדחיפות קיבל הבוקר הודעה כי הכבד החדש הגיע לבית החולים. הוא יצא לדרך וביקש משוטרי משטרת התנועה שיעזרו לו להגיע להשתלה בדחיפות. השוטרים לא היססו, הסיעו את החולה בנהיגה מבצעית לבית החולים. במקביל הועבר גם הכבד החדש בניידת משטרתית לבית החולים, והניתוח יצא לדרך

אנשי משטרת התנועה שניצבו הבוקר בצומת קדימה לפעילות אכיפה שגרתית לא האמינו שזה קורה להם. אזרח עצר ליד הניידת ואמר לשוטרים: עזרו לי להגיע לבית החולים להשתלת כבד דחופה.

האיש הסביר לשוטרים המופתעים כי הרגע קיבל טלפון מבית החולים "איכילוב" ונמסר לו שנמצא כבד המתאים להשתלה בגופו. עוד הסביר האזרח לשוטר כי לאחר תקופה ארוכה בה הוא ממתין לתורם המתאים לו, עליו להגיע תוך חצי שעה לכל היותר לבית החולים - אחרת הכבד המיועד יינזק.

השוטר, שהיה בתחילתו של רישום דוח לנהגת, עזב הכול ולקח את האזרח בניידת אל בית החולים, תוך שהוא 'פותח אירוע' במוקד אגף התנועה ומבקש אישור לנהיגה מיוחדת ומבצעית - במהירות גבוהה מהמותר על פי החוק.

השוטר: "החלטתי שזה לא סובל דיחוי"

השוטר שהסיע את החולה, רב סמל רן לייכט, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על האירוע. "זה היה על כביש 4 לכיוון דרום. הייתי באמצע מתן דו"ח לנהגת, ואז עוצר לידי רכב ובו שני אנשים, שסיפרו כי אחד מהם חייב להגיע תוך חצי שעה לבית החולים", מספר השוטר.

"החלטתי שזה לא סובל דיחוי, עדכנתי את מפקדים, ויצאנו לדרך. הפעלתי את הכריזה ונסענו במהירות המירבית כדי להגיע להשתלה. במהלך הנסיעה, הרופאה התקשרה לחולה מספר פעמים בלחץ ואמרה שלא נותר זמן רב", אמר השוטר, וסיכם: "ברגע שהגענו הרגשתי שעשינו משהו טוב באמת. אנחנו מחכים לשמוע שההשתלה עברה כמו שצריך".

השוטרת במוקד גילתה שמדובר בקרוב משפחתה

יתרה מזאת, כאשר מסר השוטר למוקדנית ברשת הקשר את פרטי האזרח לשם רישום האירוע, הופתעה השוטרת במוקד לגלות כי מדובר לא פחות ולא יותר - בקרוב משפחתה הזקוק להשתלה.

במקביל, פנה המרכז הלאומי להשתלת איברים אל משטרת התנועה הארצית בבקשת סיוע בהול בהעברת הכבד המיועד להשתלה מבית החולים "בילינסון" אל בית החולים "איכילוב", וציין כי האזרח הנדרש להשתלת הכבד עושה את דרכו לניתוח ומדובר בהעברה דחופה תוך פרק זמן של רבע שעה.

ניידת נוספת נשלחה למשימת העברת הכבד, הגיעה אף היא בנהיגה מבצעית אל "בילינסון" ואספה את נציג המרכז עם הכבד בצידנית אל בית החולים בתל אביב. כמעט יחד עמה הגיעו הניידת והחולה הזקוק להשתלה אל "איכילוב", והניתוח עצמו נערך בשעה זו.