הידרדרות במצבו של וודלי בן ה-6 שהוטס לארץ מהאיטי

משפחתו של וודלי שרדה את רעש האדמה מהאיטי, אבל וודלי עצמו עוד רחוק מלהינצל. מום גדול בליבו הקטנטן מאיים להרוג אותו. בזכות ארגון "הצל ליבו של ילד" הוטס וודלי לישראל וקיבל הזדמנות לחיים, אבל הניתוח שהוא עבר הסתיים בסיבוך רפואי וכרגע מצבו מוגדר קשה אך יציב. החזיקו לו אצבעות

יש רק דבר אחד שוודלי, ילד בן 6 מהאיטי, רוצה בו יותר מהכל: להמשיך לחיות. בעוד שבני ארצו בהאיטי נאבקים בתוצאות ההרסניות של רעידת האדמה, לבו של וודלי מאיים להפסיק לפעום בשל מום קשה ממנו הוא סובל.

בגלל המום כמעט כל מאמץ פיזי עלול להרוג את וודלי הקטן. הוא הובא לארץ מהאיטי על ידי הארגון "הצל ליבו של ילד", כדי לעבור ניתוח שיציל את חייו. בני משפחתו אמנם ניצלו מרעידת האדמה הקשה שם, אבל וודלי עצמו עוד רחוק מלהינצל. פעם הוא היה ילד חייכן, אבל היום פשוט אי אפשר לקבל ממנו חיוך.

הניתוח אמור להימשך ארבע שעות, אבל הוא מתעכב, ומפלס הדאגה במסדרון הולך ועולה. ג'ודית, דודתו של וודלי, מתחילה להבין שמשהו לא בסדר וממתינה בדריכות לרופאים שאמורים כל רגע לצאת ולעדכן. "אנחנו מטפלים בו עם מכשיר מיוחד", מנסה רופא בבית החולים וולפסון להרגיע את ג'ודית, אבל לא ממש מצליח וג'ודית פורצת בבכי.

הניתוח הצליח - אבל הדימום החל

הניתוח שעבר וודלי הוא מסובך במיוחד. המומחים של וולפסון נאלצו בבת אחת לתקן חור בין שני חדרי הלב שלו, וגם בחסימה של זרימת הדם בעורק הריאה השמאלית. "הריאה השמאלית לא ראתה דם הרבה זמן", מסביר ד"ר ציון חורי. "כשתיקנו את זה היה בום. היא לא ידעה להתמודד עם זה ויש דימום מהריאה השמאלית".

במילים אחרות - הניתוח לתיקון המום בליבו של וודלי הצליח, אבל נוצר דימום קשה בריאה השמאלית, ובינתיים הרופאים לא מצליחים לעצור אותו הדימום. לכן, הועבר וודלי ליחידה לטיפול נמרץ, כשמצבו הרפואי מוגדר קריטי אך יציב.

למרות שהתקווה הייתה לסיים את הכתבה הזו בצילום של ג'ודית מחבקת ומנשקת את וודלי בחדר ההתאוששות, בינתיים וודלי מחובר למכונת ההנשמה, בתקווה שאולי מחר הוא כבר יהיה ילד בריא. תחזיקו לו אצבעות.