בריטניה: חפפה את הראש עם פנטן ואיבדה את השיער

צעירה בריטית רצתה מאוד להעניק לשערה ברק ונפח והייתה בטוחה ששמפו פנטן המפורסם יספק את מבוקשה. אלא שכבר לאחר החפיפה הראשונה היא הוכתה תדהמה - היא התקרחה. בחברה מתעקשים : השמפו בטוח לחלוטין לשימוש

התקרחה בגלל השמפו (דיילי מייל)

שמפו הוא מצרך שקיים כמעט בכל בית, בכל גיל עושים רוב בני הבית שימוש בתכשירי שמפו לשיער כדי לרכך, להבריק, לנקות וגם להריח בשמפו האהוב. כך חשבה גם סופי פפרקורן כשהחליטה לנסות את שמפו פנטן בפעם הראשונה.  

פפרקורן קנתה את השמפו שהבטיח "מראה שיער בריא בעשרה ימים" וציפתה בקוצר רוח לתוצאות המצופות. למעשה, הבחינה פפרקורן בת ה-19 בתוצאות כבר לאחר שהטיפה הראשונה, אך לצערה הן לא היו מה שהובטח על האריזה. היא הוכתה תדהמה כאשר מצאה את עצמה אוחזת בקווצת שיער מכובדת בידה שנשרה מראשה ומשאירה אותה קרחת באזורים רבים על ראשה. 

"במהלך המקלחת הרגשתי פתאום המון שערות ביד", מספרת בבכי פפרקורן, "רק כשייבשתי את ראשי עם מגבת והבטתי בראי הבנתי את דרגת החומרה. קו השיער שלי נסוג במספר סנטימטרים והשיער שנותר היה שבור מן השורש, הייתי הרוסה, פרצתי בבכי במקלחת".

על פי טענתה, כאשר התקשרה לחברת פנטן הציעו לה שובר הנחה על סך חמש לירות סטרלינג: "באופן מדהים הם חשבו שארצה לקנות שמפו נוסף שלהם", היא מספרת. 

יו"ר המוסד לחקר שיער באנגליה, מרילין שרלוק מסבירה כי "ישנן הרבה סיבות לאיבוד שיער פתאומי וכי הדבר די שכיח, במיוחד בקרב נשים במהלך דיאטה או אורח חיים מלחיץ". כמו כן מוסיפה שרלוק כי ייתכן ומוצר כלשהו גורם לנשירה אך מעריכה: "ככל הנראה מדובר בצירוף מקרים שהיה יכול לקרות עם כל שמפו אחר".

החברה: אין קשר בין השמפו לנשירה

מחברת פרוקטור אנד גמבל ישראל, אשר משווקת את מוצרי פנטן בישראל נמסר בתגובה: "שמפו פנטן הינו בטוח לחלוטין, פנטן הינו השמפו הקוסמטי המוביל בשוק הישראלי והבינלאומי, והוא נבחר מידי יום, על ידי מיליוני נשים ברחבי העולם. יובהר חד משמעית, כי אין שום קשר בין פנטן לאובדן השיער. יתרה מכך - פנטן מצוייד בטכנולוגיה ייחודית, התורמת לחיזוק השערה". בכל שאלה ניתן לפנות לשרות הלקוחות של החברה בטלפון - 1-800-666-775.

בינתיים, חובשרת הנערה הצעירה פיאה בתקווה ששיערה יתאושש מן הטראומה ויצמח מחדש.