איך מזדווגים עם ערימה של קוצים?

בחברה להגנת הטבע היו מאוד מוטרדים ממספרם המתמעט של הדורבנים בישראל, ויצאו בפרויקט מיוחד שמטרתו להציל את אוכלוסיית הדורבנים. אלא שמצלמות האבטחה שנועדו לשמור עליהן חשפו עולם ומלואו שמתנהל מתחת למאורות. לפניכם הצצה לחייהם של החיות הכי דוקרניות בעולם

אלו מכם שלא חושבים שהדורבנים זה רק שם של להקה, יתעניינו ודאי לראות את בעלי חיים המוזרים והדוקרניים שהשריצו צאצאים עוקצניים כמותם.

הדורבן הוא המכרסם הגדול ביותר שחי בארץ והוא יכול להגיע בשיאו למשקל של 17 קילוגרמים. המראה שלו עלול להרתיע אנשים, בעיקר כאלו שפוגשים אותו בחשיכה, אבל לא מדובר בבעל חיים מסוכן, ובניגוד לסיפורי המעשיות שהומצאו עליו - חשוב שתדעו שהוא לא באמת יורה קוצים.

בחברה להגנת הטבע היו מאוד מוטרדים ממספרם המתמעט של הדורבנים בישראל ויצאו בפרויקט מיוחד בירושלים שמטרתו להציל את אוכלוסיית הדורבנים. לפני כשנתיים הוקמה מערכת מאורות חשמליות שמאפשרות ל"זוגות צעירים" שיש להם בעיית דיור להשתקם ולהקים דור חדש של דורבנים.

המאורות מצוידות במערך מיוחד של מצלמות, שתיעדו גם רגעים אינטימיים בחיי הדורבנים שניסו להזדווג במאורה.  טעות של מתכנני המאורה, שבנו תקרה נמוכה מדי, לא אפשרה לזכר לעלות על הנקבה והם נאלצו לבצע את מעשה האהבים בחוץ. ההפתעה הגדולה הייתה כעבור כמה שבועות, כשעדשת המצלמות קלטה את גורי הדורבנים הקטנטנים שמתרוצצים במאורה.

נראה שהתושבים האנושיים בשכונה מאוד אוהבים את הדורבנים וחלקם מגיעים להאכיל אותם במהלך היום. רק השבוע נולדו 3 גורי דורבנים סמוך למתחם הכנסת בבירה, וברשות הטבע והגנים מספרים שמצלמות האבטחה שמתעדות את חייהם של החיות הדוקרניות חושפות עולם ומלואו מתחת למאורות.