הבעל שאשתו נפטרה לאחר הלידה: "רשלנות בית החולים הרגה אותה סתם"

שלומית באביאן משדרות, שהיתה בחודש ה-9 להריונה, באה לבית החולים עם כאב ראש וקיבלה מהרופאים אקמול. אתמול היא נפטרה מדלקת קרום המוח, והותירה את בנה הפעוט שמעולם לא פגשה ואת אחיו יתומים. בעלה מאשים בשיחה עם חדשות 2 את בית החולים ברזילי ברשלנות: "היא יכלה להיות היום איתי ועם הילדים שלנו. סתם פגעו בה"

שלומית באביאן משדרות היתה בחודש ה-9 להריונה כשחשה לא בטוב וסבלה מכאבי ראש. היא הגיעה עם בעלה לבית החולים ברזילי באשקלון, שם ייעצו לה לקחת אקמול ושיחררו אותה לביתה. שעות ספורות בלבד לאחר מכן מצבה הידרדר, היא אושפזה ואתמול לפנות בוקר היא נפטרה מבלי שזכתה לחבק את בנה התינוק שהוצא מרחמה בניתוח קיסרי. בני משפחתה אבלים, כועסים מאוד וטוענים לרשלנות של בית החולים.

"זה סיפור כואב ועצוב ואני לא מאמין שזה קורה במדינה שלנו", אומר יובל באביאן, בעלה של שלומית, בשיחה עם חדשות 2. לקחתי אותה במוצאי שבת לבית החולים, פנינו לרופא, אמרתי לו שהיא בהריון ואומרת שהראש שלה כואב מאוד מאוד ושהיא ניסתה לקחת כדור וכאב הראש לא עובר".

"נתנו לה כדור לכאב ראש"

"הרגו אותה סתם". בית החולים ברזילי באשקלון (חדשות 2)
יובל משחזר את השתלשלות האירועים שהובילה לטרגדיה: "בדקו לה לחץ דם והפנו אותנו לחדר לידה. עשו בדיקות לעובר, שם גילו שהכל בסדר. חזרנו למיון, הפנו אותנו שוב לאותו רופא, והוא אמר שכנראה יש לה סינוסיטיס, נזלת, או מיגרנה - ונתן לה כדור לכאב ראש", סיפר הבעל בכאב.

"אמרתי לו שמדובר באישה בהריון עם סכרת הריון והוא אמר 'אין שום סימנים למשהו אחר' ושלח אותנו הביתה. בבית אחרי 24 שעות המצב ממש החמיר. שלומית סבלה מכאבי ראש איומים. ביום שני לפנות בוקר שבנו לבית החולים והתחלתי לצעוק, מה שלא רציתי לעשות קודם, כי אני איש משטרה. ואז נזכרו לקרוא לנוירולוג. עשו לה בדיקת דם ומיפוי עצמות. בדקו אותה יותר יסודי, מה שלא עשו במוצאי שבת כשהיא התלוננה בדיוק על אותן בעיות".

"הרגו אותה סתם"

מצבה של שלומית רק הלך והחמיר ובסופו של דבר היא נפטרה. "אם היו בודקים אותה ביום שבת, יכולתי לעשות שמחה ולא להיות באבל ושלומית היתה רואה את הילד שלה", אומר יובל בבכי. "היא היתה אישה בת 36, אשת קריירה שלא הספיקה לראות את הילד שנולד לה בגלל דבר שטותי. בגלל שלא לקחו אותה ברצינות".

הבעל מפנה אצבע מאשימה לבית החולים ברזילי. "למה לא יכלו לקרוא לנוירולוג במוצאי שבת, למה לגרום לסבל ולגרום לה למות?", הוא שואל. "אחרי הבדיקות השניות אמרו שיש חשד לדלקת קרום המוח והיא התאשפזה ליום וחצי".

"ביום רביעי לפנות בוקר היא איבדה את ההכרה, הנשימו אותה ויילדו את הילד בניתוח קיסרי. מאז, המצב רק החמיר. גילו הרפס במוח וזה התפשט והחמיר כי היא לא קיבלה את הטיפול בזמן. היא יכלה להיות היום איתי ועם שלושת הילדים שלנו. סתם פגעו בנו, סתם הרגו אותה, זאת רשלנות רפואית. ואני מקווה שהיא תהיה האחרונה".