מחקר: אינטיליגנציה נמוכה - גורם מרכזי להתקף לב

מדענים בריטים טוענים כי חוץ מהשמנת היתר, הסיגריות והמשקאות האלכוהולים - גם, ובעיקר אינטיליגנציה נמוכה מהווה את הסיבה להתקף לב. זאת, על סמך מחקר חדש שבדק יותר מאלף גברים ונשים. "רמת האינטליגנציה היא הגורם השני, אחרי סיגריות, בגינו מתרחשים התקפי לב", אמרו המדענים

התקף לב. קשור גם לאינטיליגנציה. אילוסטרציה (חדשות 2)

כבר לא רק סיגריות והשמנת יתר: מחקר חדש קובע כי אינטליגנציה נמוכה נמנית עם הנסיבות שעלולות לגרום להתקף לב. מדענים בריטים טוענים היום כי הקמפיינים למניעת התקפי לב צריכים לפנות כעת גם - ובעיקר לאנשים בעלי איי.קיו, רמת אינטליגנציה נמוכה.

"רמת האינטליגנציה היא הגורם השני, אחרי סיגריות, בגינו מתרחשים התקפי לב", אמרו המדענים ממרכז המחקר הבריטי MRC בלונדון. אלו בדקו קבוצת אנשים בעלי רמת אינטליגנציה נמוכה, ומצאו כי לרובם היו מחלות לב.

המפתח - בהתנהגותו הבריאותית של האדם

המדענים טענו כי "בני אדם בעלי אינטליגנציה נמוכה חשופים יותר לסכנות בריאותיות ולמחלות רבות". לדבריהם, מדובר בקבוצת אוכלוסיה המצויה בלחץ כרוני, וחשופה לסכנה ללקות בהתקף לב מעל לממוצע. המחקר בדק 1,145 בני אדם בשנות ה-50 לחייהם. ראש צוות המחקר, דיוויד באטי, אמר היום: "הסכנה טמונה בהתנהגותו הבריאותית של האדם, וכשזו מתקיימת בצורה שגויה - הוא נמצא בסכנה".

בארגון הבריאות העולמי טוענים כי התקף לב מהווה את גורם המוות המוביל בקרב גברים ונשים באירופה, בארצות הברית ובמרבית המדינות המפותחות. מאז שנת 2005, היוו מחלות הלב על שלל צורותיהן, כ-32% מכל מקרי המוות בעולם.