עלייה בשיעור תורמי האיברים בישראל

העיתון ישראל היום מדווח כי בשנת 2009 נרשמה עלייה משמעותית של כ-8% במספר תרומות האיברים. נתון מעודד זה, מציב את ישראל במקום השני בעולם. עם זאת, ממשיכים להדגיש את החשיבות בתרומת איברים מכיוון שישנם יותר מאלף בני אדם שמחכים להשתלת איברים בריאים בגופם

עלייה בשיעור תורמי האיברים בישראל (חדשות 2)

הישראלים תורמים יותר: המרכז הישראלי להשתלות איברים פרסם כי בשנת 2009, נרשמה עלייה של 8% במספר האנשים שהסכימו לתרום את איבריהם. הגידול הזה מציב את ישראל במקום השני העולמי בשיעור תורמי האיברים. בשנה שעברה 69 משפחות הסכימו כי יילקחו איברים מגופם של יקיריהם, בעוד 56 משפחות התנגדו לכך.

עוד עולה מהדוח כי יותר מ-50% מהמקרים, אישרו המשפחות הוצאת איברים למרות שלקרובם נקבע מוות מוחי בלבד, והוא עדיין היה בין החיים. 282 השתלות איברים בוצעו בשנה שעברה, 17 מהם בילדים. במרכז הישראלי להשתלות מציינים בסיפוק רב כי העלייה בשיעור התורמים, מקורה במודעות ההולכת וגוברת בציבור הישראלי על החשיבות שבתרומת איברים ועל החשיבות כי לכל אזרח יהיה כרטיס אדי.

למרות הנתונים המעודדים, מציינים במרכז הלאומי כי עדיין ישנם יותר מאלף בני אדם הממתינים להשתלת איברים בריאים בגופם, ומקווים כי המודעות לחשיבות התרומה תמשיך ותגבר.