רשמית: מפלס הכנרת עלה ב-87 סנטימטרים

סוף סוף יש סיבה לחייך - מפלס הכנרת טיפס בלא פחות מ-87 ס"מ בחודשיים האחרונים. ינואר אף הוכתר כחודש שתרם הכי הרבה לגובה מפלס הכנרת ב-5 השנים האחרונות. עם זאת, עוד מוקדם לשמוח: מאז דצמבר 2003 ירד מפלס הכנרת בקרוב ל-3 מטרים ועוד חסרים לנו 4.64 מטרים לכנרת מלאה

הכנרת הוסיפה לעצמה 87 סנטימטר (חדשות 2)

החורף הישראלי והגשום נותן לנו סוף סוף סיבה לחייך: הבוקר מפרסמת רשות המים כי במהלך החודשיים האחרונים עלה מפלס הכנרת ב-87 סנטימטרים. עם זאת, לכנרת מלאה עדיין חסרים 4.64 מטרים של מי גשמים.

מהנתונים שהוצגו עולה כי במהלך דצמבר האחרון עלתה הכנרת ב-30 סנטימטרים. בחודש ינואר הוסיפה הכנרת 57 סנטימטרים נוספים לגובהה - מה שדירג את החודש הראשון של שנת 2010 כמשמעותי ביותר להעלאת המפלס בחמש השנים האחרונות.

עדיין חסרים 4.64 מטרים של גובה

הבוקר שבו לעובדה עובדי רשות המים לאחר שביתה של 60 ימים. השביתה החלה למעשה עם פתיחת עונת הגשמים שעד כה הייתה טובה יחסית לשנים האחרונות. משמעות הדבר הייתה, כי עד היום, למרות הגשמים הרבים בשבועות האחרונים, לא פורסם מפלס הכנסת הרשמי. ההערכות בסוף השבוע שדיברו על עליה של כ-90 סנטימטרים אומתו במדידה שנערכה הבוקר.

העובדים הפסיקו את השביתה על אף שהאוצר מסרב לשלם את שכרם על החודשיים בהם שבתו. בנוסף לאי מדידת מפלס הכינרת לא פיקחו העובדים על האיסור להשקות גינות ועל מכסות המים של החקלאים.

על אף הנתונים המעודדים ברשות המים מדגישים כי למרות העלייה המשמעותית במפלס הכנרת אסור להיכנס לשאננות מאחר שעדיין חסרים 4.64 מטרים כדי למלא את מאגר המים היחיד של מדינת ישראל. מאז חודש דצמבר 2003 איבדה הכנרת קרוב לשלושה מטרים ממפלס הגובה שלה.

הכנרת - פעם מעלה, פעם מטה:

הערכה: מפלס הכנרת עלה ב-90 ס"מ

אסור לדוג בכנרת למשך שנתיים

חגיגה בכנרת: המפלס עלה ב-7 ס"מ

אין מים? בכנרת מוצאים אוצרות

הכנרת הגיעה לשפל שכמותו לא ידעה