תמונות נדירות: כך נראה הנגב בסערה הגדולה

"צייד השטפונות" עמיר בלבן תיעד את נחלי הנגב כפי שלא נראו שנים ארוכות. כשהוא עומד במקומות בטוחים, הצליח בלבן לתפוס את העוצמה יוצאת הדופן בימי הסערה האחרונים, וגם את המדבר נרגע לאיטו לאחר המבול. צפו בתמונות המרהיבות

אחרי המבול: ימי הסערה הביאו איתם מראות עוצרי נשימה, שמי שהזדמן לאתרי הטבע לא יכול היה שלא לעמוד מולם פעור פה. עמיר בלבן, "צייד השיטפונות", תיעד את אותם רגעים קסומים ונדירים ומשתף את כל מי שחיכה שתחלוף הסערה כשהוא עמוק מתחת לשמיכה החמה.

"זה היה אחד הימים המאושרים בעשור האחרון", אומר בלבן בתכנית "שש" עם עודד בן עמי, "הטבע נתן מופע הידרו-אור-קולי שאין כדוגמתו". בלבן, שהיה באיזור הערבה במקום בו מתנקזים הנחלים הגדולים של הנגב, חזה בזרמי מים אדירים שלדבריו הביאו איתם מאות אלפי קובים של מים.

"המים מילאו את הקניונים בדקות ספורות", הוא מספר, ומוסיף כיצד עמד נפעם כשהוא במקום בטוח והרגיש את כוח הבריאה מול עיניו.

השקט שלאחר הסערה

בלבן היה שם גם כשהסערה חלפה והשקט של המדבר חזר. "השמש זרחה והזרימות החלו להיות איטיות יותר", הוא מספר על הנגב השומם שלאחר המבול הגדול. "הציפורים יצאו ליהנות מהשמש כשהן מסרקות את הנוצות". אחרי שחזר משם, הוא ממליץ גם לכם לבקר את הנגב בסוף השבוע הקרוב.

רשות הטבע והגנים פונה למטיילים שיחליטו לשמוע בעצתו של בלבן ומזכירה להישמע להוראות הבטיחות המפורסמות בכניסה למסלולים, לשמור על כללי הטיול ולהימנע מכניסה למסלולים בערוצי הנחלים בשל סכנת החלקה ושיטפון.

עוד בנושא:

מפלס הכינרת עלה ב-15 ס"מ ביממה האחרונה

צפו: חיילי 669 מחלצים מהשטפון

צפו: כך חולצו לכודים בשידור חי

האם מי השיטפונות הולכים לאיבוד?