הסיבה לכאב הבטן: בלעה מברשת שיניים בשלמותה

תושבת הדרום בשנות ה-20 לחייה הגיעה לביה"ח קפלן והתלוננה על כאבי בטן עזים. צילום הרנטגן חשף את הסיבה המפתיעה: מברשת שיניים באורך של 14 ס"מ. הצעירה ככל הנראה ניסתה להקיא ודחפה את מברשת השיניים ללוע - אך איבדה את השליטה ובלעה אותה בשלמותה. בהליך כירורגי מסובך חולצה המברשת מגופה וחייה ניצלו

צילום הרנטגן שחשף את המברשת (ביה"ח קפלן)

צחצוח יסודי מדי: מברשת שיניים נמצאה בשלמותה בגופה של צעירה כבת 20 מהדרום, לאחר שבלעה אותה. הצעירה, שככל הנראה ניסתה להקיא באמצעות החדרת מברשת השיניים ללוע, הגיעה לבית החולים קפלן ברחובות והתלוננה על כאבי בטן עזים שתוקפים אותה בשבוע האחרון.

הצוות הרפואי הפנה את האישה לצילום רנטגן כדי לבדוק מה הגורם לכאב הבטן, אך איש מהם לא התכונן למה שהתגלה לפניהם: צילום הרנטגן חשף את מברשת השיניים באורך של 14 סנטימטרים שנתקעה בתריסריון בין שתי הדפנות, כשהיא מאיימת לחדור לאחת מהן.

על מנת להציל את חייה של הצעירה, הוחלט לחלץ את המברשת מגופה בדחיפות בניתוח. הודות לעבודה המדויקת והזהירה של הרופאים, הועברה ידית המברשת לתוך הקיבה מבלי לפתוח את דופן התריסריון, ונתפסה בהצלחה על ידי לולאה מיוחדת, שבעזרתה שלפו הרופאים את הידית מגופה של האישה.

במקרה זה, הסיפור נגמר עם סוף טוב והאישה צפויה להשתחרר בימים הקרובים לביתה, אך בבית החולים ביקשו להדגיש את הסכנה שבהקאה יזומה. לדברי הרופאים, חובה להיות זהירים בעת החדרת חפצים לגרון, כדי לא להגיע למצב של סכנת חיים.

עוד "בליעות מוזרות":

בלע את השלט והצליח להעביר ערוץ

האישה שבלעה 72 כלי סכו"ם - ויצאה בחיים מהניתוח

הרופאים נדהמו: מעיים של בן 4 נחסמו לאחר שבלע בלון

הרופאים שלפו מהבטן ארגז כלים שלם

בלעה מברשת שיניים - וניצלה