הסוד לחיים בריאים: ישבן גדול וירכיים רחבים

מחקר שנערך באוניברסיטת אוקספורד קובע: שומן במקומות הנכונים מסייע לבריאות. הישבן והירכיים הם בדיוק המקומות שכדאי לרכז בהם את מרבית השומן בגוף. שומן עודף במתניים אמנם לא טומן בחובו סגולות בריאותיות, אבל היקף צר מדי יכול להוביל לבעיות בריאותיות. הסוד הוא לעשות הרבה ספורט ולתעל את השומן למקום הנכון

תזכה לחיים ארוכים ובריאים? ג'ניפר לופז (AP)

חושבת שהירכיים שלך שמנות מדי? לא מרוצה מהגודל של הישבן? מחקר בריטי חדש קובע כי משקל עודף בדיוק באזורים האלו - דווקא תורם לבריאות ומסייע להגנה מפני מחלות לב.

במחקר שנערך באוניברסיטת אוקספורד הבריטית התברר כי שומן באזור הירכיים מסייע בסילוק חומצות שומניות מזיקות, מונע מהעורקים בגוף להיסתם ומשפר את רמת הסוכר בדם. אחוריים גדולים עדיפים הרבה יותר על היקף מותניים רחב מאותה סיבה בדיוק.

לכל אלו שמתכננים לצמצם את היקף המותניים באופן קיצוני, מבשרים החוקרים שמחסור בשומן באזור עלול להוביל לבעיות מטבוליות רציניות.

הגזרה היא המסר

"למעשה הגזרה היא הדבר החשוב והאופן בו השומן מתחלק בין המקומות השונים בגוף", מסביר ד"ר קונסטנטינוס מנולופולוס, אחד החוקרים שביצעו את המחקר. לדבריו, בעולם אידיאלי - ככל שיהיה יותר שומן בירכיים, כך ישתפר המצב הבריאותי, בתנאי שהבטן תישאר רזה. "שומן מסביב לירכיים ולמותניים הוא דבר טוב, אבל בבטן זה סימן רע", אומר החוקר.

כעת יתמקד המחקר בניסיון לפתח אמצעים רפואיים שיוכלו להשפיע על התפלגות השומן בגוף ולתעל אותו למקומות הרצויים. "אם את סובלת מעודף משקל או אם היקף המותניים שלך גדול באופן חריג - כדאי לאמץ אורח חיים בריא יותר ולעשות הרבה ספורט", מרגיע ד"ר מנולופולוס את אלו שאולי תלכנה עכשיו לבלוס ללא הבחנה.

ג'יי-לו מציגה: "חליפת חתול" שקופה