בת 14 כמעט מתה משפעת החזירים - וניצלה בנס

אחרי שבועיים בהם נלחמו הרופאים בבית החולים "מאיר" על חייה, חוזרת שרון פישביין בת ה-14 הביתה - כשהסכנה מאחוריה. אחרי המקרה של שרון, שלא סבלה ממחלות רקע, גובר החשש במשרד הבריאות ממקרים רבים כאלה אם הציבור לא יתחסן

שבועיים נאבקו הרופאים על חייה של שרון פישביין בת ה-14, שחלתה בשפעת החזירים למרות שלא סבלה ממחלות רקע. היום היא השתחררה מבית החולים בריאה, אבל במשרד הבריאות חוששים ממקרים רבים כאלה ואפילו קשים יותר בחורף הקרוב - אם לא נתחסן.

"היה לי חום והתחלתי להקיא", נזכרת שרון ברגעי המחלה הקשים. "לקחו אותי למיון, והייתי במצב אנוש". האשפוז של שרון, הוא למעשה התממשות של התרחיש הכי מדאיג של שפעת החזירים: אנשים צעירים ובריאים שלא משתייכים לשום קבוצת סיכון של המחלה, נדבקים, ומתמוטטים.

הרופאים של בית החולים מאיר נלחמו במשך ימים ארוכים על חייה של שרון, ובסופו של דבר הם הצליחו והיום, אחרי שבועיים של אשפוז, היא השתחררה לביתה כשהסכנה לחייה מאחוריה. "היא הגיעה במצב של כשל רב מערכתי, כלומר מספר מערכות אצלה בגוף הפסיקו לתפקד", מסביר פרופ' יוסף עוזיאל מבית החולים בו אושפזה שרון.

הדרך היחידה להימנע מהמחלה - להתחסן

מאות ישראלים אושפזו עד היום במצב קשה בבתי החולים בישראל בגלל סיבוכים של שפעת החזירים, 78 מהם מתו מתוכם שניים מתו היום. הציבור בישראל מתחיל להבין שלמרות כל הויכוחים - הדרך היחידה להימנע מכל זה היא פשוט להתחסן.

בינתיים, נדמה כי הציבור הישראלי מגלה אחריות והולך להתחסן. בשירותי בריאות כללית מדווחים שאם בימים הראשונים למבצע החיסונים הגיעו בממוצע רק כ-4,000 איש להתחסן, עכשיו כבר מדובר על כ-12 אלף בני אדם ביום. עם זאת, עדיין רוב אוכלוסיית ישראל עדיין לא מחוסנת.