"מחטף השיניים": מרד בוועדת הסל

חברי ועדת סל הבריאות כנראה לא ממש מרוצים מהחלטתו של סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, להעביר 65 מיליון שקלים מכספי הסל לטובת טיפולי שיניים לילדים. היום מאיימים 5 רופאים בכירים מחברי הוועדה כי יתפטרו במידה ולא יהיה שינוי בהחלטה, וטוענים: "אנחנו לא חותמת גומי"

פרסום ראשון: ועדת סל התרופות מתפוררת בעקבות החלטת סגן שר הבריאות יעקב ליצמן להעביר 65 מיליון שקלים מתקציב הסל לטיפולי שיניים לילדים.

היום מסתמן כי רבע מחברי ועדת הסל, חמישה רופאים בכירים, מתכננים להתפטר מתפקידם במידה ולא יהיו שינוי דרמטי של הרגע האחרון בכל הנוגע להחלטתו של ליצמן להעביר את הכסף לטובת טיפולי השיניים.

חברי הוועדה המאיימים להתפטר הם ד"ר ברכה זיסר, שעומדת בראש ארגון עזר מציון, פרופ' דני סטטמן מאוניברסיטת חיפה, פרופ' אהוד גרוסמן מבית החולים תל השומר , פרופ' אליוט בארי החבר בארגון הבריאות העולמי ופרופ' משה מיטלמן מבית החולים איכילוב.

הרופאים המתנגדים טוענים כי הם אינם "חותמת גומי". לדבריהם, הם קיבלו את הסמכות לקבוע אלו תרופות יכנסו לסל על ידי המדינה. עוד הם מוסיפים כי מדובר בוועדה מקצועית שאסור להתערב בעבודתה.

למרות שהממשלה כבר אישרה את ההחלטה בדבר העברת הכסף לטובת טיפולי השיניים, ייתכן כי מהלך זה יביא לשינוי בקביעה השנויה במחלוקת.