נכנסה לניתוח קיצור קיבה - ומתה

תושבת הצפון בת 38 נכנסה לניתוח קיצור קיבה שגרתי בשבוע שכבר בבית החולים "אסותא" בחיפה. הניתוח הסתבך, ובגופה של האישה התגלה נקב בקיבה שהוביל לזיהום חמור. המטופלת הובהלה לטיפול בביה"ח רמב"ם, אולם הערב נפטרה מהסיבוך הרפואי. משרד הבריאות: הנושא בבדיקה

עוד חשש לרשלנות רפואית בבית החולים. אילוסטרציה (חדשות 2)

טרגדיה הערב בחיפה: אישה כבת 38 מהצפון נפטרה במפתיע לאחר ניתוח קיצור קיבה שנערך לה בבית החולים "אסותא" בעיר. הסיבה למוות הטרגי: סיבוך רפואי שנסיבותיו עדיין אינן ברורות.

האישה, תושבת הצפון, עברה את הניתוח בשבוע שעבר. מדובר בניתוח שגרתי שנועד להקטין את הקיבה ועל ידי כך לטפל בבעיות עודף משקל קיצוני. אלא שלאחר הניתוח ה"פשוט", התגלה בגופה של האישה נקב בקיבה שגרם לזיהום, והיא הובהלה במצב קשה מאוד לבית החולים רמב"ם בעיר.

האישה אושפזה במחלקת טיפול נמרץ רמב"ם במצב קשה, אולם הרופאים לא הצליחו להציל אותה. הערב, כתוצאה מקריסת מערכות עקב הזיהום, היא נפטרה בבבית החולים רמב"ם.

משרד הבריאות: הנושא בבדיקה

בבית החולים "אסותא" אמרו הערב כי הדיווח על המקרה הועבר למשרד הבריאות, אולם במשרד הבריאות אמרו הערב לחדשות 2 באינטרנט כי בשלב זה הנושא עדיין בבדיקה.

רק לפני כחודש מתה צעירה בת 20 בבית החולים רמב"ם מזיהום לאחר ניתוח קיסרי. היא הופנתה לניתוח קיסרי דחוף לאחר שאוחנה מצוקה עוברית, כאשר לאחר מכן אובחן זיהום בגופה. למרות מספר ניתוחים שניסו להתמודד עם הזיהום הקשה שהתפתח, היא נפטרה לבסוף בבית החולים.