המשפחה נקרעה לשניים - כדי להציל את אלינור הקטנה

מה עובר על משפחה שנאלצת להתפצל, אחרי שההורים עזבו את ישראל בניסיון להציל את בתם התינוקת, והשאירו מאחור שתי בנות קטנות? מחרתיים יגיע רגע האמת של משפחת שקד-חדד, כשהבת אלינור תעבור השתלת כבד, בזכות תרומה מאביה. צפו בתיעוד הפרידה והגעגוע שלא עוזב

כבר שבועות ארוכים שאיריס ופרד מתקשרים עם אלה ועדן בנותיהן רק באמצעות הסקייפ. המשפחה נקרעה לשניים: ההורים נאלצו לנסוע לבלגיה כדי להיות עם בתם הקטנה אלינור שזקוקה להשתלת כבד דחופה. שתי הבנות עדן בת הארבע ואלה בת החמש, נשארו עם הדודה אפרת, אחותה של איריס בפסגת זאב בירושלים.

כיוון שרוב היום ההורים נמצאים בבית החולים עם אלינור הקטנה, אין מי שישגיח על הילדות האחרות. בשלב מסוים גם פרד יהיה בבית החולים כיוון שהכבד שיושתל בגופה של אלינור בתו, מגיע מגופו שלו.

יום הפרידה היה הקשה בחייהן, הוא תועד על ידי צלם של עמותת "קו לחיים" שמנסה לסייע כלכלית להורים שנאלצו שניהם לעזוב את העבודה. בגן של הבנות קוראים בכל יום פרק תהילים ומתפללים לבריאותם של אלינור ופרד. שאפילו ביום הפרידה, הורים עשו הכל כדי שהשגרה של הבנות לא תיפגע ונפרדו מהן בגן הילדים.

מקווים לנס חנוכה

בקושי רב מצליחה איריס להיפרד בבכי רב מהבנות ופונה לכיוון הרכב שייקח אותה אל בתה אלינור שנמצאת בבית החולים, כדי לקחת אותה לשדה התעופה. אלינור מאושפזת בבית החולים מגיל חודש אחרי שהתברר שהיא סובלת ממחלה קשה בכבד. בשלב הזה, אחרי שבעה חודשים, מצבה מוגדר אנוש והרופאים חוששים שהיא לא תשרוד את הניתוח.

חודש אחרי הניתוח מצבה של אלינור הקטנה השתפר משמעותית. היא גדלה בשני סנטימטרים, חיוך גדול כבר מרוח על פניה והיא אפילו מתלוצצת עם הוריה. אחיותיה של אלינור שנשארו בארץ, מתקשות להתמודד עם הפרידה, והגעגועים להורים רק הולכים ומחריפים.

עכשיו כשגופה של אלינור התחזק, היא ואביה עומדים לעבור את הניתוח שיציל את חייה. זה יקרה ביום רביעי בעיצומו של חג החנוכה ואם הנס הזה יתרחש - אלינור תתחיל בתהליך שיקום ארוך ואולי אפילו תזכה לביקור של שתי אחיותיה.