טרגדיה ברהט: פעוט כבן שנה מת לאחר ששתה אקונומיקה

פעוט כבן שנה הגיע למרפאה המקומית ברהט כשהוא במצב קשה לאחר ששתה אקונומיקה בכמות גדולה. הילד הועבר במהירות לבית החולים סורוקה בניידת טיפול נמרץ כאשר הוא מורדם ומונשם, אך פעולות ההחייאה לא צלחו והרופאים נאלצו לקבוע את מותו

שתה אקונומיקה ומת, אילוסטרציה (חדשות 2)

תאונה או רשלנות של הורים? במד"א התקבל הערב דיווח על פעוט כבן שנה שנמצא מחוסר הכרה, ככל הנראה לאחר ששתה אקונומיקה בכמות גדולה, במרפאה המקומית בעיר הבדואית רהט. צוות ניידת טיפול נמרץ מתחנת רהט הסמוכה למרפאה, פינה את הפעוט במצב אנוש לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם מת. גופתו הועברה למכון המשפטי באבו כביר.

דוברת בית החולים סורוקה ענבר גוטר סיפרה לחדשות 2 באינטרנט: "הביאו את הפעוט אלינו במצב אנוש כשהוא מונשם ומחוסר הכרה, פעולות ההחייאה לא צלחו ונאלצנו לקבוע את מותו". דובר מחוז הדרום במשטרה רפ"ק תמיר אבטבי אמר, כי "המקרה נמצא בחקירה במשטרת רהט, אנחנו נלך להורים הביתה ונחקור, יש חשד לרשלנות אך עוד מוקדם לקבוע".

לפני כחודש נמנע אסון כבד ביישוב קלנסוואה שבמשולש, לאחר שאם משתה את בנה שניות לפני שטבע בתוך בור מלא מי גשם בחצר ביתם. התינוק הועבר במצב קשה מאוד למרפאה המקומית שם יוצב מצבו. פקד דורית רסולי, קצינת נוער במשטרת טייבה סיפרה, "זה היה מחזה קשה, האם הייתה היסטרית ולא הפסיקה לבכות".