אהבה של אב: תרם לבנו שני איברים בחצי שנה

בבית החולים בילינסון נערך ניתוח ראשון מסוגו בישראל. חסנין עטא, אב לילד החולה במחלה גנטית קשה, תרם לו כליה כחצי שנה לאחר שתרם לו אונת כבד. "הוא חלק ממני לכן כל החלקים שלי הם שלו", מסביר חסנין לפני הניתוח, ואומר שיעשה הכל כדי להציל את בנו

אומרים שאהבת הורים לילדיהם היא חסרת גבולות, אבל הסיפור של חסנין עטא ובנו מותח את הגבולות הללו עד הקצה. רק לפני חצי שנה תרם חסנין אונת כבד לבנו החולה, ועכשיו הוא שוב מסכן את חייו כדי להציל אותו בשנית.

בנו של חסנין הסובל ממחלה גנטית קשה, הזדקק באופן דחוף לתרומת כליה. לאחר בדיקה התברר כי כלייתו של האב היא הסיכוי היחיד להצילו ממוות. חסנין שכבר תרם לפני מספר חודשים איבר אחר לבנו אפילו לא חשב פעמיים לפני שנכנס לחדר הניתוח.

"הכי חשוב בשבילי שיהיה בריא, הוא חלק ממני לכן כל החלקים שלי הם שלו", מספר חסנין. "אני מוכן לתרום בשבילו את כל הגוף שלי או את כל הנשמה שלי".

פעם ראשונה בישראל

בישראל מעולם לא קרה שאדם אחד התעקש לתרום שני איברים כדי להציל חיים. ברחבי העולם זה קרה פעמיים בלבד עד היום, מה שהציב את המומחים מביה"ח בילינסון בפני דילמה לא פשוטה בזמן ההכנות לניתוח שנערך אתמול בבוקר.

"אין ספק שזו הקרבה מאין כמוה", אומר מנהל יחידת ההשתלות בבית החולים בילינסון, פרופ' איתן מור, שביצע את ניתוח ההשתלה המורכב. אך למרבה המזל לאחר שעות מורטות עצבים, יצאו האב ובנו מחדר הניתוח ללא כל סיבוכים או בעיות מיוחדות.

רגעים לאחר שיצא מהניתוח ונכנס לחדר ההתאוששות סיכם חסנין את החוויה משנת החיים שעבר. "זה היום החלום שכל הזמן חלמתי שאני אגיע לזה ואתקדם יותר קדימה".