מי עומד מאחורי ההרכב Sdia?

רבים מכם ודאי נתקלו לאחרונה בשיר "Going all the Way" שהושמע בתחנות הרדיו, באינטרנט וגם השכים את דיירי האח הגדול. לכבוד יום האיידס הבינ"ל, חשף הוועד למלחמה באיידס את הקמפיין הסודי מאחורי השיר שנועד להגביר את המודעות למחלה. "השיר התפשט במהירות כמו הנגיף", מסבירים בוועד וקוראים לציבור ללכת להיבדק

ברחבי העולם מציינים היום את יום המודעות למחלת האיידס ובוועד למלחמה באיידס שפועל בישראל החליטו לחשוף את הקמפיין הסודי שערכו בשבועות האחרונים לקראת היום. במסגרת ערב התרמה שנערך אתמול בתל אביב, חשף מנכ"ל הוועד יונתן קרני שהשיר "Going all the Way" של ההרכב "SDIA", הוא חלק מקמפיין סודי שקורא לאנשים ללכת ולהיבדק.

השיר הקליט של ההרכב, ששמו מורכב למעשה מהיפוך האותיות "AIDS", זכה ליותר מ-150 אלף השמעות בששת השבועות האחרונים. מטרת הקמפיין הייתה להפיץ את השיר בקרב כמה שיותר אנשים "שיידבקו בשיר", כדי להעביר את המסר על הקלות שבה האיידס מתפשט ולהגביר את המודעות ללכת ולהיבדק.

"אלו מכם שמכורים לערוץ "האח הגדול", שמעו בוודאי את השיר שזכה להשכים את דיירי הבית בבקרים האחרונים", אמר לחדשות 2 אריק מילמן, דובר הוועד למלחמה באיידס. "אך מעבר להדים של הקמפיין בארץ, הוא זכה גם לצפיות ב-67 מדינות וכעת שוקלים לאמת אותו גם במדינות נוספות".

מדי יום מתגלים בעולם יותר מ-7,400 אנשים שנדבקו בנגיף ה-HIV, שישית מהם הם ילדים מתחת לגיל 15. במרכז הבדיקות האנונימיות בתל אביב יערכו היום בדיקות חינם עד השעה 22:00 בלילה, באת תוצאותיהן ניתן יהיה לקבל בתוך חצי שעה. " חשוב לזכור כי עדיין מדובר במחלה כרונית מורכבת שאפשר להימנע ממנה בקלות", אמר מנכ"ל הוועד יונתן קרני. "אבל חשוב לדעת שגילוי מוקדם של HIV הוא ההבדל בין מחלה כרונית שניתן לטפל בה ולחיות עמה חיים מלאים, לבין סיבוכים מסכני חיים".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סקר חדשות 2: האם את/ה מתכוון להתחסן נגד שפעת החזירים?