שפעת החזירים: 4 מקרי מוות ביום אחד

במשרד הבריאות ממשיכים לשדר עסקים כרגיל ולעודד את הציבור להגיע ולהתחסן. עם זאת, ארבעה בני אדם נוספים מתו היום לאחר שלקו בנגיף שפעת החזירים. 58 בני אדם מתו מהנגיף בישראל מאז התפרצותו

סיבה לדאגה? ביממה אחת נפטרו בישראל ארבעה בני אדם שלקו בשפעת החזירים. הארבעה אמנם סבלו ממחלות רקע קשות, אך במשרד הבריאות אומרים הערב כי לא ניתן לשלול כי לא נפטרו מהמחלה. גבר כבן 60 נפטר הערב לאחר שסבלה מהמחלה, ובכך הצטרף לשלושה חולים נוספים שקיפחו את חייהם מהנגיף: אישה בת 79, גבר בן 52 וגבר כבן 60.

במקביל, הודיעו הערב כי הפעוטה בת השנתיים שנפטרה הבוקר בביתה שבנצרת, יומיים לאחר שקיבלה חיסון נגד השפעת, מתה ככל הנראה שלא כתוצאה מהחיסון. מנתיחת גופתה עולה כי מתה ככל הנראה מסיבוך כלייתי - סיבוך ממנו סבלה גם לפני כחודש.

לפני יומיים הובאה הפעוטה לבית החולים רמב"ם בחיפה, לטיפול דיאליזה שנקבע מראש. במהלך שהותה בבית החולים חוסנה נגד שפעת החזירים. עוד טרם קבלת החיסון, מצבה הרפואי של הילדה לא היה טוב, היא טופלה בדיאליזה ובגופה הושתל קוצב לב.

משרד הבריאות מנסה להרגיע: החיסון לא מסוכן

עד כה מתו בישראל 58 בני אדם שנדבקו בנגיף שפעת החזירים מאז פרצה המגיפה, מתוכם רק שישה לא הוגדרו באף קבוצת סיכון מבחינה בריאותית ולא סבלו כלל ממחלות רקע נוספות.

ממשרד הבריאות נמסר הערב כי "בעולם התחסנו עד כה למעלה מ-65 מיליון בני אדם, בהם ילדים רבים, שלא סבלו מתופעות לוואי חריגות". עוד נמסר כי החיסון נגד שפעת H1N1 עומד בכל הקריטריונים של בטיחות ויעילות ומומלץ ע"י ארגון הבריאות העולמי.

להתחסן או לא להתחסן?

סקר חדשות 2: האם את/ה מתכוון להתחסן נגד שפעת החזירים?