הסתיימה שביתת עובדי מנהל הכללית

בתום חמישה ימים של שביתת עובדי המנהל בקופת חולים כללית, נחתם הסכם בין העובדים וההסתדרות להנהלה ומשרד האוצר. על פי ההסכם שהתגבש, יקבלו העובדים העלאה של 13% בשכרם, שאת רובה תממן מכיסה קופת החולים ותמורתה הובטח שקט תעשייתי. העובדים צפויים לשוב עוד היום לעבודתם

סוף לשביתה? קופת חולים כללית (חדשות 2)

סוף לשביתה: שביתת עובדי המנהל של שירותי בריאות כללית הגיעה לסיומה. על פי ההסכם שנחתם בין העובדים לבין ההנהלה ומשרד האוצר, יקבלו העובדים העלאה של 13% בשכרם תמורת שקט תעשייתי של שלוש שנים.

חמישה ימים לאחר שפתחו בשביתה, רושמים עובדי המנהל והמשק בקופת חולים כללית ניצחון. הנהלת הקופה ומשרד האוצר הגיעו להסכם עם נציגות העובדים וההסתדרות, שנחתם זמן קצר לאחר ניסוח ההבנות בין הצדדים.

על פי ההסכם שהתגבש, יזכו העובדים תחילה להעלאה של 5% בשכרם, שלטענתם הובטחה להם וטרם שולמה. אחר כך יקבלו העלאה נוספת בשכר, הפעם של 8%, שתגיע ככל הנראה מכיס קופת החולים. מרגע חתימת ההסכם חזרו באופן רשמי השובתים לעבודתם.

"בהידברות ניתן לפתור כל סכסוך"

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני אמר בתגובה לחתימת ההסכם כי, "שוב הוכח שבהידברות אמיתית ניתן לפתור כל סכסוך וניתן בכך לחסוך בשימוש בנשק השביתה". יו"ר ארגון העובדים, פרוספר בן-חמו, הוסיף "אנו מברכים על ההסכם שהושג, הן לטובת ציבור העובדים, והן לציבור החולים".

במשך מספר ימי השביתה של עובדי המנהל בקופות החולים של כללית המצב התברואתי בבתי החולים היה בכי רע. זוהמה רבה הצטברה במסדרונות ובחדרים, ורופאים אף הזהירו מפני מחלות שעלולות לצוץ בעקבות הלכלוך הרב.